Ovesná kaše s malinovou omáčkou - Kitchen story

Ovesná kaše s malinovou omáčkou

Nejoblíbenější částí z celého týdne jsou pro nás víkendová rána, kdy není kam spěchat a my se můžeme ještě chvíli povalovat v posteli s Bertíkem. Samozřejmě, někdy je to opravdu brzy ráno, kdy nás probudí, ale jindy zas z toho bývá opravdu líné ráno 🙂  To se nám nikomu nechce z postele ven a pomalý start do nového dne je vítanou změnou. Teď, když ještě nejsou rána úplně teplá, máme chuť na něco, co by nás alespoň trochu zahřálo. Na to jsou nejlepší různé druhy kaší a u nás vyloženě jedou kaše ovesné. Tady pro vás máme recept na jednu z nich.

 

Ingredience

Porce: 2

Čas přípravy: 15 minut

 

Kaše:

½ hrnku jemných ovesných vloček

1 ½ hrnek ovesného mléka

1 lžíce slunečnicových semínek

1 lžíce medu

½ lžičky mleté skořice

 

Omáčka:

200 g mražených malin

1 bluma

1-2 lžíce medu

 

K servírování:

dýňová semínka

hroznové víno

Postup

 

 

 

 

  • Do rendlíku vložte všechny ingredience potřebné na kaši a chvíli vařte. Jde o to, aby se všechny složky propojily.
  • Do jiného rendlíku vložte maliny, blumu zbavenou pecky a nakrájenou na tenké měsíčky a med. Přiveďte k varu a na mírném plameni nechte lehce probublávat dokud se maliny nerozvaří.
  • Kaši servírujte do misky, zalijte malinovou omáčkou a ozdobte hroznovým vínem a semínky.

 

Na kaši a její podobě se můžete opravdu vyřádit a použít milion různých kombinací a chutí. My jsme se jako kontrast k jemné a krémové chuti kaše rozhodli použít pikantní malinovou omáčku. O strukturu se postarají různá semínka a o čerstvost hroznové víno.

 

Na snídaních máme rádi tu variabilitu, kdy se na stole může objevit naprostá spousta různých jídel a nejlepší na tom všem je, že vy můžete ochutnat od každého kousek 🙂 Čím více lidí u stolu, tím více věcí na stole. Jako další příklad kaše je kaše rýžová ( recept na ni najdete zde ), kterou jsme připravili s mučenkou a na druhou stranu zase v létě, kdy se oteplí raději sáhneme po smoothie bowl ( recept najdete zde ).

 

Co nemůže na stole chybět na snídani vám?

Marika