O nás - Kitchen story

O nás

Člověk by si řekl, že začít o něčem psát je celkem náročné, ostatně jako každý začátek, ale opak je pravdou. Pokud máte nějakou velkou zálibu, stačí jen vymyslet název blogu, zamluvit si doménu a napsat svůj první článek. A přesně tak jsme začali my dva!

11900892_10205023769259945_1940474052_o

Oba opravdu rádi vaříme a přísun inspirace u nás nikdy nekončí, díky tomu můžeme psát co nám síly a volný čas dovolí. S velkým potěšením se s vámi dělíme o námi vyzkoušené recepty, postřehy a zážitky z kuchyně i mimo ni. Máme velké štěstí, že blog píšeme jako manželé (Marika + Jirka), obohacujeme tak příspěvky ženským i mužským pohledem na věc. Vaříme hlavně ze sezónních surovin převážně recepty nenáročné na dlouhou přípravu. I když se to občas zvrhne, třeba v případě, kdy se Jirka rozhodne dělat vlastní demi-glace  a sporák i trouba jede nepřetržitě celý den, ne-li více 🙂

Vzhledem k tomu, že Jirkovi před nedávnem diagnostikovali Crohnovu chorobu, změnilo se i naše uvažování o jídle jako takovém. Snažíme se proto najít zdravější alternativy, která jsou ve většině případů bez lepku a laktózy. Když jsme na úplném začátku vybírali název blogu a konečný výběr padl právě na Kitchen story, neměli jsme tehdy ani to nejmenší tušení, jak tento název bude přesně sedět. Blog od prvního okamžiku jeho fungování prošel obrovským vývojem a už to není jen příběh z kuchyně, ale odráží především naše životní radosti i strasti.  Ty radosti samozřejmě převažují, s úsměvem na rtech je na tom světě přece krásněji! Věříme, že nejsme jediní, kteří se potýkají s podobnými zdravotními problémy a nebo třeba jen chutí žít zdravěji a že i toto téma si najde své čtenáře. Přeci jen, kvalitní a zdravé jídlo by mělo hrát velkou roli u každého z nás.

11939861_10205023771980013_587518368_o

Oba pracujeme v jiných oborech, která jsou gastronomii na míle vzdálená a psaní blogu se stalo našim velkým společným koníčkem, kterému věnujeme většinu svého volného času. Role každého z nás se při tvoření blogu postupem času vyjasnily a teď to u nás vypadá tak, že společně vybíráme témata, recepty i suroviny, ze kterých bychom mohli vařit. Já mám na starosti food styling, food decor a následné focení a Jirka se zase stará o technickou část blogu a úpravu textů. Co se vaření týče, to děláme společně, jsme prostě souzněné duše v kuchyni i životě. A nakonec to samozřejmě všechno sníme, tuhle část máme nejraději, ať už sami nebo s přáteli. Věříme, že zasednout ke stolu společně s rodinou a přáteli má neuvěřitelné kouzlo. A proto jsme vděční za každou příležitost, kdy se potkáme se svými blízkými nad talířem dobrého jídla.

11847662_10205023770299971_600741129_o

Doufáme, že si každou návštěvu na našem blogu Kitchen story užijete a najdete zde inspiraci a motivaci zkusit třeba něco nového. My budeme neskutečně potěšení za každý váš email, zprávu, fotku, like nebo třeba komentář, který od vás dostaneme, protože to jsou věci, které nás posouvájí dále a vhání nám novou krev do žil.

Díky, že jste s námi!!!

jmena-marika-jirka