Snídaně plná energie - rýžová kaše s mučenkou - Kitchen story

Snídaně plná energie – rýžová kaše s mučenkou

Zdravá strava sebou občas nese to úskalí, že se můžete dostat do koloběhu, kdy neustále opakujete jeden a ten samý recept. Ze začátku právě proto, že vám chutná, ale po čase už si na něj tak zvyknete a zlenivíte, že se vám nechce hledat nic nového. To se občas stávalo mě, že jsem si dělala stejné snídaně, až jsem se to ho prostě a jednoduše přejedla, i když je pravda, že poslední dobou se mi to už moc nestává. Teď už vím, že je lepší střídat hned několik variant, především kvůli rozmanitosti. Zkuste si tak někdy udělat naši rýžovou kaši s mučenkou, kterou si Jirka oblíbil natolik, že ho musím hlídat, aby se nezasekl jen na téhle snídani 🙂

DSC_0590
1
 Porce: 2         Čas přípravy: 10 minut
 
1 hrnek rýžových vloček
2 hrnek mléka (rýžového, mandlové nebo kravské)
1-2 lžíce rýžového sirupu (nebo medu)
1/2 lžičky skořice
 
Na ozdobu:
1 kaki
1 maracuja ( mučenka )
kokosové lupínky
 
DSC_0575
2

– Při přípravě vloček jako takových, postupujte podle návodu výrobce. My jsme na hrneček vloček použili 2 hrnečky bezlaktózového mléka a vařili to na středním plameni přibližně tři minuty. 

– Rýžovou kaši dochuťte rýžovým sirupem nebo medem a skořicí, která jídlo krásně provoní. 

– Kokosové lupínky lehce opražte na sucho na pánvi. Stačí jim opravdu chvilička, tak opatrně, abyste si je nespálili.

– Na ozdobu použijte kaki ovoce, vydlabanou dření z mučenky a máte hotovo. 

DSC_0582

Mučenku můžete znát také pod jménem maracuja, dá se sehnat snad v každém velkém supermarketu. Zralý plod má tmavě fialovou barvu a bývá i lehce zvrásněný, tak se toho nebojte, je to jen znak vyzrálosti. Mučenka je bohatá na vitamíny A, B, C, ale i na vápník, železo a riboflavin, který zlepšuje funkce srdce a jiných orgánů.

Kaki posiluje imunitní systém a metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě, zmírňuje svalové potíže a má příznivý účinek i při srdečních problémech. Toto ovoce má navíc i blahodárné účinky na embryonální vývoj dítěte.

Rýžová kaše je až neskutečně rychlá a člověk si ji může doladit podle vlastní chuti. A nebo taky podle možností ledničky, známe to všichni, že jo 🙂

Co si k snídani dáváte rádi vy?

jmena-marika