Barcelona - kam za jídlem - Kitchen story

Barcelona – kam za jídlem

Je tomu už pěknou řádku let, co jsem byl naposledy v Barceloně a přiznám se, že mě naprosto uchvátila. Určitě tomu přispělo i to, že jsem byl na fotbalovém zápase, od té doby mého oblíbeného klubu, FC Barcelona. Pamatuju si to jako dnes, kdy za burácení místní hymny vyběhli hráči na hřiště v čele s Ronaldinhem. Na něco takového člověk nikdy nezapomene. Nicméně, i přes nadšené vyprávění Marice, jak skvělé to bylo a že na zápas musíme určitě zajít … no, co vám budu vyprávět, jednoduše to u ní neprošlo 🙂 Ale i přesto jsme strávili těch pár dní naplno a navštívili jsme co se dalo, od památek přes pláž, až k restauracím. Moc děkujeme rodině, že nám dali tak krásný dárek k našim dvojitým 3O.narozeninám, protože jsme si to maximálně užili! A jak se říká, kdo jednou Barcelonu navštíví, chce se sem vracet zas a zas, přesně jako my dva. Rádi se s vámi podělíme o pár tipů restaurace, kterým jsme s Marikou neodolali. 

DSC_6534 DSC_6269Kam na jídlo

Flax & Kale

Rozhodně nesmíte opomenout tenhle skvělý koncept restaurace, která by se u nás rychle chytla. 80% nabídky je rostlinného původu a zbylých 20% tvoří ryby. I přesto, že jídlo vypadá hodně zdravě, tak hlavně chutná vážně skvěle. Vše je krásně barevné a vy si odnášíte uspokojené žaludky. Měli jsme štěstí, že jsme si sedli i bez rezervace, tak raději doporučujeme si ji udělat.

flax and kaleSagardi

Na Sagardi jsme narazili po našich toulkách uličkami Barcelony. Nebyla šance, abychom si sedli, ale díky skvělému konceptu jsme si to i přesto maximálně užili. V restauraci můžete také dostat tapas, ale my jsme zabrali místa u baru, přímo u zdroje. Mají zde připravené PINTXOS, což jsou ve zjednodušeném překladu fingerfood. Nejen že jich tady mají opravdu velký výběr, ale jsou vážně skvělé. Místo mělo báječnou atmosféru, ale nejvíce jsme byli překvapení tím, že vás vlastně nikdo nekontroluje kolik čeho sníte. Vše funguje na důvěře, že si párátka ze snězených Pintxos necháte na talíří a při placení vám je jednoduše spočítají. 

DSC_6640Arrte

Tady jsme si už rezervaci udělali pro jistotu s předstihem. Nicméně jsme na 7.hodinu přišli do poloprázdné restaurace, protože tady to mají tak trochu posunuté 🙂 Proto na večeře raději jděte nejdříve kolem 9.hodiny, ať tam nejste úplně sami. Restaurace spojená s barem vám nabídne k vynikajícímu jídlu také poměrně širokou nabídku drinků. Určitě počítejte, že je dost pravděpodobné, že se vám to tady protáhne.

bbb

Caravelle Restaurant

Servis složený jen z pánského personálu, vám dá pocítit skvělé uvolněné atmosféry. Široká nabídka piv a úžasně vypadajících, ale i chutnajícíh jídel vás více než uspokojí. Co můžeme opravdu doporučit, je jejich báječný tatarák a chobotnice na grilu. Nezapomeňte také ochutnat jejich Sangrii!

VýstřižekLas Fritas

Když něco děláte, dělejte to pořádně. Tohle platí o tomhle konceptu. Na výběr máte domácí hranolky s několika různými omáčkami a co jiného než dobře vychlazené pivo. A když řekneme domácí, myslíme tím, opravdu domácí, poctivé, takže opravdu vidíte, že hranolky jsou z brambor 🙂 Nejsme úplně fandové tohodle typu jídla, ale jednou za čas si tenhle hřích nemůžeme odpustit. A tohle fakt stálo za to. 

DSC_6214Bendita Helena

Doporučujeme spíše na snídani nebo lehčí oběd. Jídla na první pohled vypadají docela jednoduše, ale chuťově je mají opravdu dotažená. Nemohli jsme si stěžovat. Mají dvě pobočky, jedna menší a druhá zaměřená více na kávu. 

Tady seznam pár míst, které jsme bohužel nestihli, ale máme je zanesené v mapě pro naši další návštěvu Barcelony:

Brunch & Cake

Espai Joliu

Lando

Federal café 

Mag by El Magnífico

DSC_6003 DSC_6019Na čtyři dny toho bylo opravdu hodně. Jedno se jim musí nechat a to že vařit opravdu umí.  My jsme si vážně pochutnali, jen nás trošku mrzí, že jsme nenarazili v námi vybraných podnicích na paellu. Ale není všem dnům konec a my se sem rozhodně vrátíme 🙂

Z dnešního článku to může vypadat, že jsme nedělali nic jiného než jen jedli a jedli 🙂 Ale nemusíte se bát, stihli jsme toho opravdu hodně a další článek – tentokrát už bez jídla – bude brzy následovat! 

jmena-marika-jirka1