Barcelona - co vidět a kam na nákupy - Kitchen story

Barcelona – co vidět a kam na nákupy

Když se řekne Barcelona, každému se hned vybaví paella a sangria. Tak jak tomu bylo v našem úvodním článku, i my jsme si jejich jídlo opravdu užili. Ale není to jenom o jídle, Barcelona je opravdu krásné město se spoustou zajímavých a  krásných míst. Na samotné chození je toho opravdu hodně a my jsme za těch pár dní měli v nohách desítky kilometrů. I přesto jsme ale nestihli všechno co jsme chtěli. Jak jsme se shodli, mohli bychom tady být další dva týdny a pořád by to bylo málo. Tím, že jsme věnovali poznání toho krásného města svůj čas, jsme si ho zamilovali o to více.

Pokud se sem chystáte, určitě moc nedoporučujeme jezdit sem v létě. Horko ve městě je opravdu úmorné a ubírá člověku zbytečně na síle. 

Tady máte od nás pár tipů, co si při první návštěvě rozhodně nenechat ujít.

DSC_6354 a DSC_6355Co vidět

Free tour of Barcelona

Určitě stojí zarezervovat si free tour hned první den vaší návštěvy v Barceloně. Díky tomu dostanete úplně jiný pohled na celé město a my můžeme s klidným svědomím říct, že i nám tahle asi 2,5 hodinová výprava po Barceloně otevřela oči o trochu více. Dozvíte se nejen detaily o historii, ale hlavně zjistíte proč jsou Katalánci právě takoví jací jsou. Jen počítejte s tím, že průvodkyni na konci můžete/nemusíte dát nějaké to Euro za její práci. 

Sagrada família

Novodobý div světa, který jednoduše nemůžete opomenout. Zarezervujte si lístky s předstihem, protože bez toho se dovnitř jednoduše nedostanete. Připravte se na to, že budete chodit s otevřenou pusou a nechápavým výrazem, protože tohle je vážně neskutečná podívaná. 

DSC_6636 DSC_6587 DSC_6577Casa Milá

Známá budova Gaudího na objednávku jistého aristokrata stojí také za návštěvu. Zvláštním je dům především tím, že kde to šlo, a vypadá to, že to šlo téměř všude, vyhýbal se Gaudí přímým liniím a vy máte pocit, že jste v úplně jiném světě.

casaPark Güell

Nějak takhle si představujeme tehdejší né úplně úspěšné projekty. Půvudní plán byl vytvořit rozlehlý park s téměř 60 parcelami na úbočí kopců nad Barcelonou. Bohužel skvělý Gaudího nápad se nesešel s porozuměním a tak se postavily pouze dva domy a to právě pro samotné stavitele parku Gaudího a Güella. 

Plaça de Sant Felip Neri

Zapadlé náměstíčko, které vás ale naprosto uchvátí. Už víme, proč si ho vybral právě Gaudí k tomu, aby tady rozjímal a nabíral inspiraci ke svým dalším počinům. Hned na náměstíčku mají školu děti, kteří si zde o přestávce čutají s míčem, jak jinak 🙂

bPicasso muzeum

Říkali jsme si, že by byla škoda nenavštívit muzeum tohoto velikána, ale upříměn musíme říci, že jsme odcházeli se smíšenými pocity. Člověk možná dostane bližší představu a jeho životě a tvorbě, ale nejspíš jsme čekali více. Možná jsme to jen nedokázali úplně ocenit. 

Barri Gotic

Málem jsme tenhle krásný kousek úplně minuli. Ale naštěstí nás sem přilákala znějící hudba a tančící lidi 🙂 Něco neskutečného! Přesně to ve vás zanechá dokonalý pocit o Barceloně a vy budete mít chuť sem nejen přijet znovu, ale možná se sem i přestěhovat. 

DSC_6056 DSC_6062Lanovka u Placa del Mar

Lanovka vás vyveze cca 100 metrů nad město a vy se tak ve vzduchu chvíli kocháte úžasným výhledem na město a v té druhé vás občas přepadnou lehké obavy. Je to, e svými skoro 80ti lety, totiž dědeček mezi lanovkami a technická památka Barcelony. Z pláže jsme s tak dostali do parku Mantjuic, který vám klidně zabere celý den, pokud ho budete chtít projít opravdu celý.  Na vrcholu najdete pevnost Castell de Montjuic a poté směrem na Plaça de Espanana, navazuje spousta dalších věcí co stojí za vidění, jako Olympijský stadion, botanickou zahradu, Zpívající fontánu, Národní muzeum katalánského umění  i třeba telekomunikační vysílač co vypadá jako z budoucnosti. 

DSC_6322 DSC_6382Pláž

Určitě vyražte na pláž, kde bude nejspíše hlava na hlavě, ale koupání v moři za to stojí. Vtipné je, že před čtvrt stoletím tady žádná pláž vlastně ani nebyla. Jen díky tomu, že se zde pořádaly letní olympijské hry, a co by to bylo za pořadatelské město bez pláže, nechali sem dovést písek z Egypta a palmy z Kalifornie. Hned vám ten písek přijde o něco víc rozpálený.

DSC_6559Kam na nákupy

Bon Vent

Tady jsem Mariku nechal jít dovnitř samotnou, že stejně bude brzy venku. Opak byl pravdou, kolemjdoucí si už asi mysleli, že jsem jedním z místních a na patníku čekám na almužnu. Marika si nakoupila v tomto obchodě plném krásných věcí od lokálních výrobců, ale se tam sehnat i věci z dob minulých. Seženete zde věci do kuchyně, ale i šperky a oblečení.

design shopHome on earth

Obchod založený párem, ona z Dánska, on z Německa. Nejde jen o jeden obchod, ale mají jich hned několik. plné produktů inspirovaných přírodou.

Botanicum

Místo, kam jsme se vraceli na dvakrát, protože při první procházce kolem právě zavírali. Ale už v ten moment Marika věděla, že sem musíme jít znovu. Nádherný obchod, nebo spíše květinářství, které otevřeli dva dny předtím, než jsme sem zavítali. Museli jsme si pořídit hned několik věcí, které jsme tam nemohli nechat.

květinářstvíLa Boqueria

Když máte chuť zabavit všechny vaše smysly najednou, vyražte na trh La Boqueria. Stánky překypující neskutečným množstvím nádherně vypadajícího jídla vás nenechá vydechnout ani na chvíli. Doporučujeme nechodit sem s prázdnými žaludky, protože jinak se tady z toho zblázníte a vy nebude vědět co chcete dříve. 

unnamed (3) DSC_6192V Barceloně se člověk opravdu nenudí, určitě se sem musíme s Marikou vrátit, abychom měli čas na další věci, které nám bohužel unikly. Chtěli jsme třeba vyrazit na půjčené kolo a užít si bezstarostnou jízdu po městě, ale ani na to nějak nevyzbyl čas. 

Co vy a Barcelona, už jste tady byli a nebo plánujete návštěvu? Pokud máte nějaké tipy, které jsme zde nezmínili, určitě se o ně s námi i ostatními podělte. Budeme rádi za každou další novinku o tomhle krásném městě plném inspirace. 

jmena-marika-jirka1