Výlet do Slovinska - Kitchen story

Výlet do Slovinska

Loni jsme si s bráchou řekli, že bychom společně vyrazili na pánskou jízdu do Švýcarska. Bylo to pro mě tehdy poprvé, co jsem vyzkoušel canyoning. Pro ty, kterým tenhle pojem nic neříká, scházíte kaňonem horských říček, skáčete do přírodních bazénků a slaňujete skalní stěny, vodopády … prostě takový adrenalinový sport. Je nádhera, že se člověk dostane do míst, která by normálně nenavštívil. Jste tam prostě jenom vy a příroda kolem vás. Opravdu jsme si to zamilovali a tehdy jsme si řekli, že bychom takový podobný výlet chtěli dělat pravidelně každý rok. A tak se taky stalo. Letos jsme vyrazili s bráchou znova, jen s jednou malou změnou. Bráška od loňské zimy pracoval usilovně na obytné dodávce ShareHapiness.cz ( odkaz zde ), kterou přestavěl k přespání a letos jsme byli první, kdo s ní vyrazil na výlet 🙂 Tentokrát jsme si vybrali pro naši cestu Slovinsko 🙂 Krásné Slovinsko! Mimo canyoning jsme čas strávený tam využili k výšlapům a cestování. Být tam třikrát déle, měli bychom pořád co objevovat a obdivovat.

 

 

Vždycky jsme se jako sourozenci popichovali, že můj brácha má príma bráchu a tak, jak to asi všichni děláme, a se šibalským úsměvem se provokovali. Nevím jestli je to teď tím, že už jsme starší, ale ten čas strávený spolu jsme si vážně užili. Ať už to bylo při mlčenlivém výšlapu na hory, nadšených výkřicích při canyoningu a nebo při přípravě večeře a grilování, vždy to stálo za to.

 

 

První den jsme strávili v kempu v Bledu, hned kousek od jezera. Tam jsme si kolem něj samozřejmě nemohli nechat ujít večerní procházku. Odtud jsme druhý den vyrazili na již zmiňovaný canyoning s Alexandrem z 3glav adventures. Ten jsme si díky jejich profesionalitě opravdu užili. Následovala cesta k dalšímu jezeru Bohinj, které vážně doporučujeme navštívit! Ubytovali jsme se v kempu na jednu noc, ale upřímně, tolik aktivit které jsou kolem by vystačily klidně na celý týden. Opravdu jsme si to tady nemohli vynachválit. Vylezli jsme na kopec Vogel, půjčili si kanoi a vyrazili k vodopádu Savica – tady nás bohužel nenapadlo vzít si sebou nějaké peníze, takže jsme měli menší problém se vstupným. Naštěstí se nad námi na pokladně smilovali a dali nám lístek pro místní 🙂 Další vodopád, který jsme objevili cestou byl Pericnik, ten jsme užasle sledovali dlouhou dobu a obdivovali tyhle přírodní krásy. Poslední den nás čekala Kranjska Gora, park Zelenci s pramenem Sávy a cesta zpátky 🙂

 

 

Foto: Share Happiness, Eliška Kubíková

 

Musím vážně smeknout klobouk před bráchou, že se pustil do tak náročného, ale krásného projektu jako je právě jeho nová dodávka. Tolik práce a stráveného času se vyplatilo a vzniklo něco vážně úžasného. V každém kempu jsme viděli spousty různých dodávek a přívěsů, ale žádná z nich nevypadala ani zdaleka tak do detailu dotaženě jako tenhle kousek.

 

A nejlepší na tom všem je, že si dodávku nechtějí nechat jenom pro sebe.  Takže pokud jste měli někdy chuť vyrazit na výlet s obytňákem, ale nikde jste nenašli ten pravý, věřte že teď se to změní 🙂 Mrkněte na na Sharehappiness.cz, kde si ji můžete prohlédnout do detailu a hlavně si ji pronajmout.

 

A já teď můžu s hrdostí říct, že jsem to právě já, kdo má nejen prima, ale hlavně šikovného bráchu 🙂

Jirka