Kokosová bábovka - Kitchen story

Kokosová bábovka

Bábovky máme u nás doma moc rádi a na blogu najdete spoustu různých receptů. Ať už ořechová bábovka ( recept najdete zde ), ta byla u vás hodně oblíbená a nebo třeba mandlová bábovka s jablkem a čokoládovou polevou ( recept najdete zde ). Přiznám se, že tu kokosovou jsem zkoušela připravit několikrát a nikdy jsem s ní nebyla spokojená tak, abych vám sem dala recept. A teď se to konečně povedlo. Má velmi jemnou kokosovou chuť a je krásně vláčná. Nedá se nic dělat, musím se snažit, protože mám doma dva velmi kritické strávníky, kteří se do bábovky vždy okamžitě pustí.

 

Ingredience

 

Čas přípravy: 20 minut

Pečení: 40 minut

 

200 g polohrubé mouky

50 g strouhaného kokosu + na vysypání formy

1 kypřící prášek bez fosfátů

3 vejce

150 g třtinového cukru

150 ml kokosového mléka

100 ml kokosového oleje + na vymazání formy

špetka soli

Postup

 

 

 

 

  • Trouby rozehřejte na 170 °C. Formu na bábovku vymažte olejem a vysypte strouhaným kokosem.
  • V míse smíchejte mouku, strouhaný kokos a kypřící prášek.
  • Vejce rozdělte na žloutky a bílky. Žloutky vyšlehejte s cukrem a z bílků se špetkou soli vyšlehejte sníh.
  • Do žloutkové směsi vmíchejte kokosové mléko a rozpuštěný kokosový olej. Následně zapracujte i sypkou směs a nakonec opatrně vmíchejte sníh.
  • Těsto vlijte do připravené formy a pečte v předehřáté troubě 40 minut.

 

A co vy a bábovky, pečete je často? Mě se na nich líbí, že jsou jednoduché na přípravu a většinou ze základních surovin, které máme vždy ve spíži. Chuťových variací jsme vyzkoušeli opravdu už nespočet a člověk se tady může opravdu vyřádit. Ať už samotnou kombinací surovin nebo třeba formou bábovky. kterých je na trhu nespočet. Máte pro nás nějaký tip, co bychom měli určitě vyzkoušet?

 

Marika