Za jídlem do Berlína - Kitchen story

Za jídlem do Berlína

Někteří z vás už zachytili na našem Instagramu, že jsme podnikli výlet do Berlína. Rozhodl jsem se, že už musím něco udělat s tím, že naše výročí poslední dobou trošku odbýváme a proto jsem si řekl, že když už zarezervuju hotel na celý víkend, přinutí nás to se na chvíli zastavit a opravdu si ten den nebo víkend společně užít. Pro tentokrát to byl právě Berlín, kde to bylo hlavně o jídle. Co jiného by jste u nás taky čekali, že? 🙂

DSC_0166
DSC_0148
DSC_0132

Musíme trošku zpytovat svědomí, protože jsme nejdříve plánovali, že budeme hodně fotit, abychom celý víkend pořádně zdokumentovali. Nakonec to dopadlo tak, že jsme byli rádi, když jsme nafotili alespoň sobotní snídani. Berlín jsme si opravdu užili a jsme rádi, že to nebylo jen přes objektiv foťáku. Nezbývá, než se s vámi podělit o sobotní snídani a pak jen doporučení na další restaurace, které jsme přes víkend navštívili. Jediná škoda je, že jsme se sice ubytovali ve čtvrti Mitte, která je proslulá právě množstvím dobrých podniků, akorát jsme byli na opačné “východní” straně čtvrti. Pro příště už ale budeme vědět 🙂

Sobotní snídaně proběhla v Distrikt Coffee, odkud jsou pořízené všechny fotky a můžeme jen vřele doporučit. Dorazili jsme někdy kolem 10 hodiny a bez předchozí rezervace to bylo opravdu tak tak. Urvali jsme si pro sebe poslední volný stůl a po pár větách s velice milou obsluhou jsme si objednali poměrně vydatnou snídani. Moc se nám zamlouvalo, že samotné menu bylo krátké a jasné, přičemž jídla byla sama o sobě jednoduchá na suroviny, ale přesto byly všechny chutě dotažené k dokonalosti. Tenhle podnik jsme si museli zanést do naší nové berlínské mapy! 

DSC_0153
DSC_0162
DSC_0159
DSC_0134

Skvělým místem nejen na oběd je restaurace NENI. Nebojte se, není to chyba, tak se ta restaurace opravdu jmenuje 🙂 V 10. patře hotelu Bikini, odkud máte krásný výhled na město a berlínskou zoo, si můžete objednat ze zdravých jídel, inspirovaných perskou, arabskou, marockou, španělskou a německo-rakouskou kuchyní. Je to krásná směsice chutí, struktur a nás to fakt bavilo! Navíc jejich pojetí je o to krásnější, že zastávají názor sdílení jídel. Můžete si tak objednat jídla polovičních nebo klasických velikostí (podle počtu lidí u stolu) a ty pak navzájem jeden od druhého ochutnávat. Nebylo zbytí a i my jsme si najednou objednali hned 5 jídel. Super!

Protože jsme velkými fandy asijské kuchyně, nemohli jsme během naší návštěvy vynechat ani tu. Na doporučení Markétky z Kitchenette jsme si udělali rezervaci v restauraci DUDU, která je její oblíbenou. Po tom skvělém jídle jsme ji mezi své oblíbené zařadili i my. Moc se nám líbí koncept skvělé restaurace s barem, který u nás není snad vůbec k vidění. Podniky se u nás rozdělují buďto na restaurace a nebo bary. Proč to ale neudělat oboje dohromady, když je jedno i druhé opravdu dobré tak, jak tomu bylo právě v tomto případě. Tak narvaný podnik, jsme už dlouho neviděli. Seděli jsme u stolu společně s dalšími 4 lidmi na dlouhých lavicích, což tady společně se skvělým jídlem utvářelo úžasnou atmosféru. 

Posledním podnikem, na který jsme narazili v podstatě náhodou je opět asijský Royals & Rice  s krásným moderním prostorem a výborným jídlem. Tady jsme měli velké štěstí, že jsme přišli v pravý čas. O 20 minut později jsme byli svědky, jak je spousta hostů odmítána z důvodu nedostatku volných míst. 

Myslete na to, že je lepší a mnohem jistější si podniky vytipovat už s dostatečným předstihem a rezervovat si stůl. My jsme tak udělali ve dvou případech a při těch zbylých dvou jsme měli velké štěstí, když jsme přišli bez ní. Místo se pro nás sice našlo, ale přijít o pár minut později, měli bychom určitě smůlu. 

Pokud jste v Berlíně a nebo jiném evropském městě byli a narazili jste na podnik, na který nemůžete zapomenout, určitě nám napište! Všechny tipy si schováváme a v pravou chvíli použijeme 🙂 

Kam rádi jezdíte nejen za jídlem vy?

jmena-marika-jirka