Výlet na sever Čech - Kitchen story

Výlet na sever Čech

Minulý víkend jsme se rozhodli trošku odpočívat. Přece jen, poslední dobou je toho opravdu hodně a už nám pomaličku docházely síly. Vyrazili jsme tak na sever Čech, kde jsme si zarezervovali apartmá na celý víkend. Těšili jsme se, že si zajdeme na nějakou tu masáž, vypneme při procházkách po okolí a užijeme si dobré jídlo. Pravdou je, že jsme si to užili na plno, ale netušili jsme, že na konci víkendu budeme unavenější než před tím :) To nic nedělání je opravdu unavující!

DSC_9166

DSC_9152

DSC_9239

Hned první den jsme vyrazili na zámek Sychrov, který by alespoň jednou měl navštívit každý. Zámek je nádherný a podle nás patří vůbec mezi nejkrásnější u nás. Kdyby nebyla taková zima, věřím, že bychom si to užili daleko více, ale ani to nám tak krásný slunný den nezkazilo. 

A protože nám po celém dni pořádně vyhládlo, těšili jsme se na večeři v restauraci Jítrava. Už jen proto, že nám spousta lidí tuto restauraci doporučovalo, nemohli jsme se dočkat, až otevřeme jídelní lístek. Jídlo bylo fajn, jen možná až zbytečně moc načančané. A ceny? Ty jsou tu pražské :-(  

DSC_9268

DSC_9280

DSC_9292

DSC_9393

DSC_9355

Další den se Marika chtěla podívat do Nového Boru, kde jsme navštívili Sklářské muzeum a jen mlčky obdivovali ty křehké výtvory. Je neuvěřitelné, co všechno dokáže člověk vyrobit. Lákalo by nás si to i sami vyzkoušet, ale nejspíš by z toho vznikl nějaký hybrid :) 

Když jsme vyrazili na cestu do hospůdky Na Stodolci, byli jsme hladoví jako psi. Tuhle restauraci nám doporučovalo spoustu lidí a my jsme byli už netrpěliví, jako malé děti. Trošku jsme to podcenili a vyrazili tam bez předchozí rezervace. A tady jsme narazili! Restaurace byla plná až po střechu k prasknutí, rezervace na každém volném stole, až do 3-4 hodin odpoledne. Nezbývalo, než se obrátit na podpatku a vymyslet rychle nějakou alternativu.

20150405_114555

DSC_0005

DSC_9436

A protože když se pro něco rozhodneme, nikdo nám to nerozmluví, vyrazili jsme do restaurace Na Stodolci ještě jednou. Tentokrát jsme nic neponechali náhodě a rezervovali si stůl na večeři. Prostředí je příjemné, takové domácí, obsluha milá a všechno tady poměrně dost odsýpá. Je tady vyrovnaný poměr cena a kvalita. Proti tomu nemůžeme říct vůbec nic. Navíc jídlo je opravdu skvělé. Na nic si nehrají a na talíři dostanete vše tak jak si to při prvním přečtení na jídelním lístku představíte. Chuťově je vše parádně doladěné. Když mi donesli pečené kůzle s nádivkou a vařeným bramborem, nemohl jsem se udržet a místo foťáku jsem do ruky bral okamžitě příbor. I když to na talíři nevypadalo bůh ví jak, za celou dobu jsem nepromluvil ani slovo a jen se cpal a cpal a cpal. Skvělé, pokud budete mít cestu kolem, určitě se sem zastavte. A pokud ne, cestu si sem jednoduše naplánujte :) 

DSC_9466

DSC_9485

DSC_9584

DSC_9594

Užili jsme si to, jen co je pravda, ale nakonec jsme se už těšili domů. Všude dobře, doma nejlíp :)

A jaký byl váš prodloužený víkend???

Výstřižek