Vajíčkový salát - Kitchen story

Vajíčkový salát

Stejně jako asi teď většina rodin u nás, asi i vy přemýšlíte co udělat se všemi těmi velikonočními vajíčky, co buď zbyly nebo co se vykoledovaly. Teda samozřejmě mluvíme o klasických vajíčkách, né o těch čokoládových 🙂 U nás se do toho nikdo ani moc nepouštěl a tak, aby to do nás naše mamka nějak dostala, udělala vždycky vajíčkový salát. A protože byl pokaždé skvěle dochucený, nakonec to vypadalo, že vajíček bylo vlastně málo. Jak čas běží jako splašený, tak nějak jsem na to pozapomněl, než se do něj pustila Marika …. Nebudu vám lhát, udělala to vážně skvěle!

Vajíčkový salát
1
Porce: 4      Čas přípravy: 20 minut
 
¼ červené cibule
8 vajec
100g majonézy
1 lžička dijonské hořčice
4 nakládané okurky
čerstvý kopr
sůl, pepř
 
 2

– Vejce nechte uvařit na tvrdo, bude to trvat cca 10 minut.

– Po vychladnutí uvařená vejce oloupejte, nakrájejte na kostičky a dejte do větší mísy.

– K vejcím přidejte na drobno nakrájenou červenou cibuli a na jemná kolečka nakládané okurky.

– K dochucení použijte lžičku dijonské hořčice, 100g majonézy, nakrájený čerstvý kopr a podle chuti přidejte sůl a pepř. Dobře promíchejte, aby se všechno dobře spojilo. Pokud možno, nechte salát alespoň hodinu před podáváním odležet v lednici.

Vajíčkový salátVajíčkový salát mám spojený s Velikonocemi a to už mi asi nikdo neodpáře. Věřím, že i vy připravujete nějakou jeho obdobu. Vlastně by nás zajímalo, co kromě  vajíčkového salátu se všemi těmi vajíčky děláte vy? 

jmena-jirka