TVAROHOVÉ LÍVANCE - Kitchen story

TVAROHOVÉ LÍVANCE

Každé ráno přináší nový den plný příležitostí a možností. A co by mohlo být lepšího, než začít ho společně s celou rodinou u jednoho stolu? Ranní snídaně představuje čas, kdy se každý může sejít, sdílet příběhy a plány pro další den. Pro naši rodinu je toto způsob, jak dát den do pohybu s úsměvem na tváři.

 

Rodinné snídaně jsou pro nás zvláštním rituálem, který začíná už při přípravě pokrmu. Společně s Albertem se vydáváme na kulinářské dobrodružství, které začíná u samotného receptu a končí u společného stolu. Vaření s dětmi je nejen zábavné, ale také je vzdělává. Malí pomocníci se učí o surovinách, spojování ingrediencí a nespočetných dalších aspektech vaření. Někdy to samozřejmě vypadá jako vaření pejska a kočičky, ale od toho jsme tam my, abychom došli zdárného konce 🙂 A samozřejmě je to také chvíle, kdy si společně užíváme radost ze spolupráce a vytváření něčeho vlastního. Je to dokonalým způsobem, jak začít den s energií a radostí.

 

Ingredience

Porce:4

Čas přípravy: 20 minut

 

200 g tvarohu

1 velké jablko

2 vejce

½ hrnku ovesného mléka

1 lžíce medu

½ hrnku mletých ovených vloček

½ hrnku hladké špaldové mouky

1 kypřící prášek s vinným kamenem

1 lžička mleté skořice

špetka soli

přepuštěné máslo na smažení

 

K servírování:

čerstvé ovoce

tvaroh

javorový sirup

Postup

 

 

 

  • Jablko oloupejte na nastrouhejte na jemném struhadle.
  • Ve větší míse smíchejte nastrouhané jablko, tvaroh, vejce, ovesné mléko a med.
  • V druhé míse smíchejte všechny suché ingredience.
  • Následně obě směsi důkladně promíchejte dohromady.
  • Rozpalte pánev a přidejte přepuštěné máslo. Pomocí lžíce tvořte lívance a opékejte z obou stran dozlatova.
  • Lívance servírujte s čerstvým ovocem, tvarohem a javorovým sirupem. 

Pro nás znamená ranní snídaně více než jen začátek dne. Znamená to začátek nového dobrodružství, plného lásky, nápadů a nových začátků. Takže ať už se jedná o vaření s dětmi nebo o vytváření úžasných snídaní, jedno je jisté – rodinná společnost a společný stůl jsou pro nás cenným pokladem, který nám všem přináší radost.

 

A co vy? Jaký je váš rituál na začátek dne? Možností je nespočet! Nebojte se experimentovat a tvořit společné vzpomínky, které budou vašim dětem zůstávat v srdci na dlouhou dobu.

 

Dobré ráno

Jirka a Marika