Salát s fíky a kozím sýrem - Kitchen story

Salát s fíky a kozím sýrem

Už nějakou chvíli doma polehávám, protože mi poslední dobou nebylo nijak extra dobře. Řeknu vám, že pár dní nemocenské a už bych se vrátila zpátky do pracovního procesu. Nejsem zvyklá nic nedělat. A nejhorší na tom je, že tím, jak jsem zavřená doma mě ani nenapadá, co bychom si mohli udělat k večeři. Včera mě ale můj drahý manžel překvapil a donesl bedýnku plnou krásně zralých fíků. Jak já jsem se rozzářila. Nic jiného kupovat nemusel, protože všechny ostatní ingredience na dnešní salát, máme permanentně v lednici. 

Salát s čerstvými fíky a kozím sýrem

ingredience1

Počet porcí: 4       Čas přípravy: 30 minut

fíky
červená řepa
rukola
čerstvý špenát
vlašské ořechy
tvarohový kozí sýr
čerstvý tymián
 
Zálivka
med
olivový olej
vinný ocet
čerstvý tymián
sůl, pepř
Salát s čerstvými fíky a kozím sýrem

Výstřižek

- Ze všeho nejdříve je potřeba si uvařit řepu. Zabere to přibližně 20 minut. Loupat ji nemusíte. Dejte ji vařit v celku a oloupejte ji až po uvaření. Bude se vám to dělat lépe.

- V hmoždíři si mezitím připravte zálivku. Tymián dobře rozdrťte se špetkou soli a pepře. Přidejte olivový olej, med a vinný ocet. Všechno dobře promíchejte a nezapomeňte dobře dochutit.

- Ve zvláštní míse si smíchejte saláty, společně s nasekanými vlašskými ořechy, nalámaným kozím sýrem a nakrájenými fíky na měsíčky.

- Jakmile je řepa hotová, očistěte ji a nakrájenou přidejte do mísy k salátu. 

- K salátu přidejte čerstvý tymián, zálivku a všechno dobře promíchejte, aby se ochutil každý kousek.

Salát s čerstvými fíky a kozím sýrem

Díky Bohu, za tyhle každodenní maličkosti, které člověku dávají radost do života. No řekněte sami, co jiného by vám zlepšilo náladu než kousek dobrého a sezónního jídla? :)

Tím, že je sezóna fíků, můžete si je koupit za mnohem přijatelnější cenu, než bývá během celého zbytku roku zvykem. A toho by se mělo využít ne? 

Marika-Podpis-300x214