Salát s mušlemi sv. Jakuba - Kitchen story

Salát s mušlemi sv. Jakuba

Víkend byl opět ve znamení tropů a my jsme neměli moc čas a ani chuť zdlouhavě vařit. Vybrali jsme si proto naprosto dokonalý recept do takového počasí, lehký a svěží salát s mušlemi sv. Jakuba. 

DSC_0308

ingredience-300x176

Na 2 porce:

6ks mušlí sv. Jakuba
rukola
fenykl
citrón
limetka
olivový olej
máslo
sůl, pepř

 

Mušle svatého Jakuba jednoduše zbožňujeme, je to taková lahoda, že bychom je mohli jíst úplně každý den. Díky citrónu a limetce je tento recept neskutečně osvěžující a lahodný.

Začneme se salátem, protože mušle budou během chviličky hotové. K lístkům rukoly přidej na jemno nakrájený fenykl. Kůru z citrónu a limetky si nastrouhej bokem, budeš je potřebovat při finálním servírování. Teď z nich potřebujeme dostat dužinu, nejjednodušší je, když z nich ořežeš slupku a pak malým nožíčkem budeš dužinu vyřezávat. Když si dáš záležet, dostaneš z nich krásné měsíčky bez slupek. Ty nakrájej na menší kousky a přidej k salátu. Trošku olivového oleje, lehce soli a pepře a dobře promíchej.

Mušle je před tepelnou úpravou potřeba zbavit malého svalu na jejím boku, který jinak ztvrdne a není příjemné na něj v průběhu jídla narazit. Určitě ho po chvilce najdeš, tak ho v klidu můžeš zahodit. Pánev si pořádně rozpal a přidej kapku olivového oleje. Jakmile se začne z pánve lehce kouřit, přidej oříšek másla a dobře osušené a mírně osolené mušle. Máslo přidáváme ve stejnou dobu, aby se nezačalo zbytečně připalovat. Chceme, aby bylo mušle krásně do zlatova, ale nesmíš je převařit, takže z jedné strany je na pánvi opékej 2 minuty, opatrně otoč a pak už jen 1 minutu a můžeš je vyndat. Hlavně s nimi po vložení na pánev nehýbej, mohly by se potrhat a to by byla neskutečná škoda.

DSC_0317

Můžeme se vrhnout na servírování! Na dobře promíchaný salát polož mušle svatého Jakuba. Jejich skvělou chuť podpoříme nastrouhanou kůrou z limetky a citrónu, která přijde nahoru. 

Teď už zbývá poslední důležitá věc a to namíchat si k tomu něco dobrého. My jsme v tohle počasí nemohli jinak a dali jsme si k tomu skleničku skvělého Aperol Spritzu. Prostě lahoda!!!

Dobrou chuť!

Marika-Podpis-300x214