Quinoa salát s pečenou červenou řepou - Kitchen story

Quinoa salát s pečenou červenou řepou

Není tomu tak dlouho, co jsme pro vás vytvořili celé zimní menu (článek najdete zde), kde se objevil hlavní chod právě s quinoou a s masem. Vážně jsme si ji oblíbili natolik, že pokud si chceme udělat nějakou rychlý oběd nebo třeba večeři, víme kam sáhnout. Jednoznačně si u nás vydobyla své trvalé místo ve spíži, kde obsadila vrchní pozice 🙂 Stačí upéct červenou řepu, kterou s quinoou smícháte, přidáte pár ingrediencí, co jdou dobře k sobě a krásný talíř jídla máte na světě.

DSC_1569
1
Porce: 2           Čas přípravy: 30 minut
 
100g quinoa
2 hrsti lístků mladé řepy (nebo rukola, polníček)
2 střední červené řepy
snítek rozmarýnu
olivový olej
hrst vlašských ořechů
100g fety ( nebo kozího sýra )
1 červený pomeranč
sůl, pepř
 
Zálivka:
8 lžic olivového oleje
šťáva z poloviny citrónu
1 lžička medu
sůl, pepř
 
DSC_1517
2

– Troubu si rozehřejte na 180°C

– Červenou řepu si oloupejte a nakrájejte na kostičky, ideálně 1×1 cm. Do zapékací mísy vložte pečící papír, na který dejte nakrájenou řepu spolu s rozmarýnem a nechte péct v troubě přibližně 20 minut do změknutí.

– Mezitím si uvařte 100g quinoi podle návodu výrobce. Většinou to bývá na 1 díl quinoa 2 díly vody.

– V misce si vytvořte jednoduchou zálivku z olivového oleje, medu a šťávy z poloviny citrónu. Nezapomeňte osolit a opepřit.

– Uvařenou quinou a upečenou řepu smíchejte dohromady a dochuťte polovinou zálivky.

– V misce si udělejte salát z lístků mladé červené řepy, oloupaného červeného pomeranče a fety. Ten dochuťte zbytkem zálivky, aby se dostala ke každému kousku.

– Na talíř pak přijde nejdříve quinoa s červenou řepou a nahoru salát. To vše se posypte rozsekanými vlašskými ořechy a zakápne kvalitním olivovým olejem.

DSC_1566Všichni určitě znáte osvědčenou kombinace pečené červené řepy a sýru, obyčejně používáme nějaký dobrý kozí, ale feta taky není k zahození. Takovou zvláštností je v salátu červený pomeranč, který mu dodá na svěžesti, ale hlavně do sebe dostanete další kvalitní porci vitamínů. Jasně, co vám budu říkat, každý chlap by k tomu nejraději viděl pořádný kus masa, když už si teda “dává ten salát”. A to není nic proti ničemu, že? Zkuste jim to ale dát jen takhle a uvidíte 🙂

jmena-marika