Ořechové mini bábovičky s čokoládovou polevou - Kitchen story

Ořechové mini bábovičky s čokoládovou polevou

Stejně asi jako většina z vás, i my máme opravdu rádi pikniky a válení se na dece. Samozřejmě, v ideálním případě, abychom měli něco dobrého po ruce, na čem bychom si mohli pochutnat. A když už je to něco malého na zub, tak ať to stojí za to, že? 🙂 Když nad tím tak přemýšlíme, tak bábovky mají u nás celkem velkou tradici a snad každá domácnost si ji čas od času přece jenom udělá. Stejně tak jako naše ořechová bábovka v naší kuchařce Manželé v kuchyni měla opravdu velký úspěch, řekli jsme si, že zkusíme udělat ořechové mini bábovičky s čokoládovou polevou. Ty si zamiluje opravdu každý 🙂

 

Ingredience

 

Porce: 12 mini báboviček nebo 1 klasická forma na bábovku

Čas přípravy: 30 minut

Pečení: 30 minut

 

150 g třtinového cukru

3 vejce

60 ml rumu

250 ml slunečnicového oleje ( nebo 200 g rozpuštěného másla )

200 ml mléka ( rostliné nebo kravské )

1 kypřící prášek

300 g celozrnné špaldové mouky

150 g mletých vlašských ořechů

špetka soli

 

máslo na vymazání formy

hrubá mouka na vysypání formy

 

Na polevu:

100 g hořké čokalády

1 lžíce másla ( nebo 1 lžička kokosového oleje )

mrazem sušené maliny

Postup

 

  • Troubu vyhřejte na 180°C.
  • Vejce vyšlehejte s cukrem, postupně vmíchejte olej, mléko a rum. Do vzniklé směsi zapracujte mleté ořechy, mouku, kypřicí prášek a špetku soli. Vypracujte hladké těsto.
  • Formu vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Těsto vlijte do formiček asi ¾, při pečení těsto nabude. Pečte 30 minut. Pokud se rozhodnete těsto vlít do klasické formy, pečte bábovku 45 minut.
  • Mezitím, co se budou bábovičky péct připravte polevu. Nad vodní lázní nechte rozpustit čokoládu s jednou lžící másla.
  • Po upečení bábovičky vyklopte a naskládejte na mřížku. Každou bábovičku polijte čokoládou a zasypte rozdrcenými mrazem sušenými malinami.

Ořechové mini bábovičky s čokoládovou polevou

 

My vždycky moc rádi vyrážíme do parku na piknik, ať už sami a nebo třeba s přáteli. Tentokrát jsme vyrazili s naší kamarádkou Luckou Fenclovou na malou procházku a ona nám udělala tohle krásné video a fotky, za to moc děkujeme! Vždycky tomu předchází přípravy, přeci jen bez něčeho dobrého by to nebylo ono 🙂 Marika udělala nejen tyhle skvělé ořechové mini bábovičky s čokoládovou polevou, ale ještě i domácí malinovou limonádu! 

 

Ořechové mini bábovičky s čokoládovou polevou

 

Určitě se nám pochlubte, jak jste na tom vy, když připravujete piknik a jak často vyrážíte 🙂 Jestli to berete stejně vážně jako my a nebo třeba si to s přáteli rozdělíte a každý přinese něco svého. Ono je to vlastně to nejlepší, když s tím má člověk méně práce a každý přinese nějaký ten kousek 🙂

 

Jirka a Marika