Negroni - Kitchen story

Negroni

Přátelé a kamarádi, předem se omlouvám dámskému osazenstvu, ale tenhle drink bude chutnat převážně nám pánům. Podle nejznámějšího příběhu bylo Negroni poprvé namícháno ve Florencii roku 1919 a pojmenováno podle hraběte Camillo Negroni. Stejně jako on, určitě i ty si oblíbíš tenhle klasický, silný a hořký drink.

DSC_0534

ingredience

1 část Ginu
1 část Campari
1 část Cinzano Rosso
led
pomeranč
 

DSC_0520

Říká se, že s věkem roste chuť na hořké drinky. Nevím, jestli toto platí u každého, ale já jsem zdárným příkladem. Dříve jsem raději pil sladší, ale poslední dobou vždycky zabrouzdám mezi nahořklé drinky. A pokud to máš stejně, tak tenhle drink si rozhodně nemůžeš nechat ujít. Jen upozorňuji, že toto nejspíš opravdu nebude pro naše drahé polovičky. Drink je krásně voňavý, chuťově výrazný a opravdu dost silný :)

Do sklenice si dej led a myslím tím spoustu ledu, přece chceš, aby se drink dlouho chladil. Když budeš ledem šetřit a dáš tam jen pár kostek, drink se místo chlazení začne ředit rozpouštějícím se ledem. Přes kostky nalij 1 část ginu, 1 část Campari a 1 část Cinzano Rosso. Když jsem se díval, jak to dělají profesionálové, lijí Campari i Cinzano zároveň, aby se všechno krásně promíchalo. Tak daleko ještě nejsem :) Ale několik přátelských návštěv a určitě to půjde.

Na nic nečekej a dej si taky sklenku. Na zdraví!

JIrka podpis