Mixologie - Kitchen story

Mixologie

Minulý týden jsme měli tu čest, že jsme se mohli účastnit workshopu se skvělými českými barmany, ohledně míchání drinků. Musím říct, že jsme se na akci opravdu těšili a každý den jsme si čárkovali do kalendáře zbývající dny.

Becherovka_press_workshop212

 Na akci jsme přišli s lehkým zpožděním, ale to né proto, že bychom byli nevychovaní, ale byli jsme těsně předtím na křtu knihy Jiřího Štifta. Na akci jsme přišli v nejlepší náladě a vůbec bychom nečekali, že se naše nálada a spokojenost s přibývajícím časem bude dále prohlubovat. Čekal jsem, že to bude vydařená akce, ale že to bude až TAK vydařená akce? To jsem opravdu netušil. Nemůžu si pomoct, ale akce podobného typu by měly být předepsány proti depresím. Skvělá atmosféra, spousta dobrého jídla a pití, ale především, samí skvělí človíčkové. Je naprosto výjimečné potkat tolik skvělých lidí na jednom místě.

Becherovka_press_workshop170

Becherovka_press_workshop200

Becherovka_press_workshop192

 Celým workshopem nás provázeli skvělí barmani, Jiří George Němec, Kateřina Kluchová a Miloš Danihelka. Naučili nás nebo se o to rozhodně pokusili, hned několik různých drinků. Když jsem pod taktovkou Miloše vytvořil svůj první nebo druhý drink, byl prostě super. Byl jsem v tu chvíli na sebe dost pyšný. Ale když jsem se snažil v průběhu večera drink zopakovat ..... přiznám se, že zas tak super to nebylo :) Bavil jsem se naprosto skvěle, hlavně že se člověk dozví spoustu zajímavých a rozhodně užitečných věcí. Ty se budou rozhodně hodit při mé budoucí amatérské barmanské práci.

Becherovka_press_workshop150

Becherovka_press_workshop152

DSC_0142

Becherovka_press_workshop145

DSC_0165

 A protože drinků byla spousta a jeden lepší než druhý, podělím se s tebou o jeden z nich, který byl snad nejlepší. Jmenuje se Bohemian, ten vymyslel právě Jiří George Němec, který dělá Ambasadora Becherovky originál a musím říct, že ho rozhodně zařadíme mezi naše nejoblíbenější koktejly.

ingredience

BOHEMIAN

30ml Becherovky
15ml čerstvě vymačkané citrónové šťávy
10ml bezového likéru
20ml čerstvé ananasové šťávy
plátek okurky na ozdobu
 
DSC_0097-1024x680

Do šejkru si dej led, Becherovku, čerstvě vymačkanou šťávu z citrónu, bezový likér a ananasovou šťávu. A teď přijde má oblíbená aktivita a to míchání šejkrem. Jak nám bylo ukázáno, existuje spousta možností jak šejkrovat. Všichni u toho vypadali tak nějak dost dobře, akorát já jsem si s tím připadal trošku jako nemotorné děcko. Ale o to víc mě to bavilo :) Takže pořádně prošejkrovat, ať se drink krásně provzdušní a chutě se propojí. Pak už stačí nalít do krásné whiskové sklenice a ozdobit plátkem okurky, která drinku nakonec dodá úžasnou jemnou vůni.

Na zdraví!!!

JIrka podpis