Menší jídlo k drinku - Kitchen story

Menší jídlo k drinku

Jak asi většina z vás ví, letos už po několikáté probíhá další ročník vyhlašování nejlepších foodblogů u nás. Velká čest, že jsme se dostali do kategorie fotografie s dalšími skvělými blogy. Je to pro nás pokaždé krásný pocit, že vše co děláme má opravdu smysl a že to neděláme úplně špatně.  A protože spustili soutěž Aperitivo moment, i my jsme se rozhodli zúčastnit. Proto jsme pro vás připravili dvě jídla, která jsme nakombinovali s drinky tak, aby k sobě skvěle ladily. Tady je máte 🙂

DSC_4789První jídlo, které jsme se rozhodli připravit je Avokádová pěna s fetou a takovou menší jarní zahrádkou 🙂 Máme rádi, když je jídlo barevné, veselé, ale hlavně musí chutnat. A protože avokádo zbožňujeme a máme doma vždy připravený nějaký ten zralý kousek, rozhodli jsme se, že sáhneme po něm. 

11
Porce: 2
Příprava: 15 minut
 
2 zralá avokáda
8 listů bazalky
80ml olivového oleje
hrst čerstvého špenátu
šťáva ze ¼ citrónu
menší stroužek česneku
sůl, pepř
 
K servírování:
sýr Feta
klíčky
kvítky
 
 
DSC_4738
 2 

– Na tento recept použijte opravdu zralé avokádo, bude hlavním nosičem chuti.

– Avokáda rozpulte, zbavte velké pecky uprostřed a pomocí lžíce vyndejte všechnu dužinu do stolního mixéru. Zbylé slupky můžete vyhodit.

– K avokádům přidejte 8 lístků bazalky, 80ml olivového oleje, hrst špenátu, šťávu z ¼ citrónu, stroužek česneku, sůl a pepř. Vše rozmixujte do hladké, nadýchané pěny. (pokud budete připravovat najednou i druhý recept, nechte si dvě lžíce pěny bokem, abyste je mohli použít tam:))

– Pokud se vám zdá pěna příliš hustá, můžete přidat ještě kapku oleje. Ale je k servírování lepší, aby na druhou stranu nebyla směs příliš tekutá.

– Dochucenou avokádovou pěnu přendejte do cukrářského sáčku a vytvořte na připravených talířích kruhy. Na každou porci počítejte tak 3 až 4 vrstvy navršené přes sebe.

– Sýr feta rozdrobte a lehce jím zasypejte avokádové pěny. Dozdobte jedlými kvítky a klíčky.

– Sklenici naplňte ledem, přidejte plátek citrónu a zalijte Cinzanem. Podávejte k avokádové pěně.

 TISKNOUT RECEPT

DSC_4644S druhým jídlem jsme se nechali inspirovat z jedné naší večeře v Sabores, kde jsme nejednou zašli na něco dobrého. Recept na naší verzi Rajčete s ančovičkami 🙂

11
Porce: 2
Příprava: 20 minut
 
1 masité rajče
2 lžíce bazalkového pesta
2 lžíce avokádové pěny
10-12 plátků ančoviček
lžička čeveného kaviáru
klíčky
řeřicha
jedlé kvítky
 
DSC_4637
2

– Rajče dobře omyjte a nakrájejte na cca 1cm silné plátky. Na talíř položte vždy jeden plátek rajčete.

– Na rajče nejdříve přijde bazalkové pesto a poté avokádová pěna z receptu výše.

– Ančovičky srolujte a rozložte opatrně na vršek avokádové pěny. 

– Zbytek už dozdobte klíčky, řeřichou a jedlými kvítky. 

TISKNOUT RECEPT

DSC_4767 DSC_4828Když už si dáte něco dobrého, je taky dobré to podpořit něčím k pití. Dříve bychom se pro tuto soutěž pouštěli možná do složitějších receptů, ale tentokrát jsme sáhli po jednoduchosti. K avokádové pěně jsme si dali kalsické Cinzano na ledu, které ho svou jemností krásně podpoří a rajčete jsme sáhli po Campari. Jeho více komplexnější chuť se dokonale hodí k výrazné chuti ančoviček.

V jednoduchosti je krása 🙂

jmena-marika-jirka1