Kukuřičná placka s rajčaty a fetou - Kitchen story

Kukuřičná placka s rajčaty a fetou

Když jsme o víkendu doma, užíváme si náš společný čas jak jen to jde. A jak lépe začít den, než společnou snídaní, že? 🙂 Ať už jsem to Marika, kdo připravuje snídaně a nebo já, vždycky se snažíme udělat tomu druhému jeho oblíbený kousek jídla. Marika má vážně ráda palačinky, ale taky když přijdu s něčím novým a tentokrát to bylo právě něco nového – kukuřičná placka 🙂

Ingredience

 

Porce: 2-4
Čas přípravy: 20 minut
Pečení: 190 °C / 25-30 minut

 

80 g kukuřičné mouky
80 g celozrnné špaldové mouky
1 lžíce kypřícího prášku
sůl, pepř
170 ml mléka
50 ml olivového oleje + na vymazání formy
2 vejce
40 g parmazánu
150 g cherry rajčat
½ červené cibule
1-2 malé papričky
80 g sýru feta
lístky bazalky

Postup

 

  • Troubu předehřejte na 190 °C.
  • V míse smíchejte obě mouky, kypřící prášek, sůl a pepř.
  • V druhé misce prošlehejte mléko, olivový olej,vejce a vlijte do suché směsi. Přidejte nastrouhaný parmazán a důkladně promíchejte.
  • Vymažte zapékací nádobu olivovým olejem a vlijte do ní těsto. Nahoru navrstvěte na kousky nakrájenou zeleninu, fetu a lístky bazalky.
  • Vložte do rozpálené trouby a pečte 25-30 minut do zezlátnutí.

KUKUŘIČNÁ PLACKA S RAJČATY A FETOU

 

KUKUŘIČNÁ PLACKA S RAJČATY A FETOU

Foto a video: Lucie Fenclová

 

Jak jste na to vy se snídaněmi? Vaříte si navzájem a nebo je celá ta zodpovědnost za plné žaludky v novém dni jenom na vás? My se nejenže střídáme, ale když jsme celá rodina pohromadě, vypadá to většinou tak, že se nás v kuchyni motá opravdu hodně a každý se snaží přiložit ruku k dílu. Pak nám chutná všem o to více, že jsme se na tom podíleli více méně všichni 🙂 Není nad tyhle společné snídaně! Říkám si, jaká je to škoda, že v průběhu týdne se nám to tolikrát nepovede.

 

Jirka a Marika