JEMNÁ KRUPICOVÁ KAŠE - Kitchen story

JEMNÁ KRUPICOVÁ KAŠE

Každý z nás má ty chvíle, kdy touží po něčem lahodném, hřejivém a zároveň jednoduchém. A právě v takových chvílích vás může zachránit náš nový recept na Jemnou krupicovou kaši. Je to jedna z těch krásných chutí, které nás vrací do našeho dětství. Kdy nás vůně krupice a másla přiváděly ke společnému stolu s rodinou, ať už při jakékoliv příležitosti.

 

Jemná krupicová kaše je jako hřejivé objetí, které si můžete s rodinou dopřát kdykoliv. Bez ohledu na to, jestli je to snídaně, svačina nebo večerní pohodový moment, tato kaše vás zahřeje jak na těle, tak na duši. Připomene vám chuť dětství a ukáže, jak nádherně může být jídlo spojené se vzpomínkami.

 

Tak si připravte talíř jemné krupicové kaše, usedněte si pohodlně do křesla a nechte své myšlenky plout na vlnách vzpomínek, které tato kaše nepochybně probudí.

 

JEMNÁ KRUPICOVÁ KAŠE

Ingredience

Porce: 1-2

Čas přípravy: 10 minut + 30 minut

 

4 lžíce krupičky

400 ml plnotučného mléka

špetka soli

2 lžíce krupicového cukru

1 lžíce másla

 

K servírování:

máslo

moučkový cukr

mletá skořice

hoblinky čokolády nebo kakao

Postup

 

 

 

 

  • Krupičku dejte do rendlíku a zalijte mlékem. Stačí polovina z uvedeného množství. Nechte 30 minut odstát. Během této doby krupička hezky nabobtná, což přispěje k pozdější jemné konzistenci kaše.
  • Po půl hodině smíchejte nabobtnalou krupičku s druhou polovinou mléka, přidejte špetku soli, krupicový cukr a promíchejte vše dohromady metličkou. Cílem je dosáhnout hladké směsi bez hrudek.
  • Nalijte směs do rendlíku a vařte na mírném plameni za neustálého míchání. Během 5 až 10 minut uvidíte, jak směs získává na konzistenci a chuti.
  • Když dosáhnete požadované jemnosti a struktury kaše, odstavte rendlík z plamene. Do teplé kaše vmíchejte lžíci másla, které kaši dodá na krémovosti a pozvedne jídlo na další level.
  • Jemnou krupicovou kaši servírujte na talíř. Pro dotažení chuti, můžete přidat máslo, posypat moučkovým cukrem, skořicí a navrchu přidat trochu hoblinek čokolády nebo kakaa.

JEMNÁ KRUPICOVÁ KAŠE

 

A máte to! Vaše jemná krupicová kaše je hotová. Nechte se pohladit po duši tímto lahodným mlsáním jemných chutí a nostalgie. A pokud patříte k těm, kteří mají rádi kaši s řidší konzistencí, neváhejte snížit množství krupičky o půl nebo celou jednu lžíci.

 

Pokud jste milovníkem tradičních jídel, ale zároveň toužíte po nových chuťových dobrodružstvích, máme pro vás skvělý tip, jak udělat ze známé jemné krupicové kaše něco opravdu výjimečného. Stačí pár jednoduchých úprav a získáte jídlo plné nových chutí a vjemů.

 

Základní recept na jemnou krupicovou kaši zůstává zachován, ale tentokrát zkuste osvěžit vaši kaši čerstvými malinami a medem. Maliny dodají kaši nejen lahodnou sladkost a svěžest, ale také krásnou barvu a sezónní nádech. Med pak bude tím správným přírodním sladidlem, které celou kombinaci dokonale podtrhne. Stačí jen přidat několik čerstvých malin na vrchol kaše, pokapat medem a můžete se těšit na každou lžíci, která vás zavede do světa nových chuťových vjemů. Tato jednoduchá variace na klasickou krupicovou kaši vám může otevřít cestu k novým experimentům s chutěmi a kreativnímu přístupu k vaření. Přizpůsobte si recept podle aktuálních sezónních surovin a tím si sami udělejte jídlo ještě příjemnější.

 

Pokud pro nás máte nějaký zajímavý tip z vaší rodinné kuchyně, určitě se s námi podělte!

 

Dobrou chuť

Jirka a Marika