Jarní kuře se špenátovou nádivkou - Kitchen story

Jarní kuře se špenátovou nádivkou

Už od malička jsem miloval kuře s nádivkou, navíc když se nádivka udělá opravdu dobře, vydá to za samotné jídlo. A co jiného si teď udělat než jarní kuřátka, že? Naplnili jsme ji nádivkou s čerstvým listovým špenátem a nemělo to vážně chybu. Říkal jsem si, že jedno kuřátko si dáme s Marikou na půl, ale nevím čím to, spořádal jsem ho sám a docela s přehledem 🙂 Na talíři mi zbyly jen ohlodané kostičky a nic jiného. Ještě že jsme udělali pro jistotu dvě. 

Jarní kuře se špenátovou nádivkou
1
Porce: 2         Čas přípravy: 20 minut        Doba pečení: 1h 
 
2 jarní kuřata
3 plátky toustového chleba
1 menší šalotka
3 plátky slaniny
4 snítky čerstvého tymiánu
2 vejce
1 hrst čerstvého špenátu
100ml mléka
sůl, pepř 
 
Jarní kuře se špenátovou nádivkou
2

– Troubu rozehřejte na 190°C.

– Nejdříve si připravte nádivku. Toustový chleba si nakrájejte na menší kostičky a dejte je na 5-10 minut do trouby, aby se vysušily.

– Slaninu a šalotku si nakrájejte na kostičky a opečte si je na pánvi dozlatova.

– Usušený toustový chleba dejte do mísy, přidejte k němu opečenou slaninu se šalotkou, nakrájený čerstvý tymián a čerstvý špenát na menší kousky. Vejce rozmíchejte v mléce a nalijte na nádivku. Osolte, opepřete a dobře promíchejte.

– Jarní kuřátka osolte zevnitř i zvenčí a naplňte připravenou nádivkou.

– Aby nádivka zůstala po celou dobu pečení na svém místě, je lepší zajistit dutinu břišní párátky nebo kuchyňským provázkem.

– Lehce podlijte a pečte v troubě asi hodinu při 190°C. Nezapomeňte občas zkontrolovat a polít kuře výpekem.

– Podávejte s máslovou bramborovou kaší.

Tisknout recept

Jarní kuře se špenátovou nádivkou Jarní kuře se špenátovou nádivkou

Jen řekněte sami, že to je vážně k nakousnutí a přitom taková blbost 🙂 Člověk si s tím jen trošku vyhraje a použije dobré suroviny a nemá to chybu. Já se ještě trošku více věnuji bramborové kaši, aby byla opravdu špičková, takže na másle se vážně nešetří. Nad každým kouskem se tak potom můžete rozplývat jak jen libo. 

Pokud tak přemýšlíte co si udělat dobrého o víkendu, určitě zkuste právě tenhle recept. Když jednou za čas doma překvapíte něčím novým, je to vždy příjemná změna.

Co se u vás doma má vždy zaručený úspěch?

jmena-jirka