Jahodovo-rebarborová zmrzlina - Kitchen story

Jahodovo-rebarborová zmrzlina

Občas mi přijde, že si z nás to počasí trošku dělá legraci. Polovina týdne je zataženo a místy prší, že se člověku nechce vytáhnout ani pata z baráku a ve druhé polovině zas přijdou tropy. Je to tak trošku blázinec 🙂 Ale protože jsme se na to dlouho slibované léto dobře připravili, zas tak nám to nevadí. Přeci jen, kdo by se netěšil na sluníčko, že? A tak jsme si dopředu připravili jahodovo-rebarborovou zmrzlinu, abychom se mohli zchladit a dobře si pochutnat.

DSC_7106
11
Množství: 500 ml            Čas přípravy: 15 minut          Čas mrazení: ideálně přes noc
 
150 g rebarbory
3 lžíce medu
1 lžíce citrónové šťávy
120 g žervé ( Gervais nadýchaný )
220 g čerstvých jahod
100 g kokosového mléka
 DSC_6865
2

– Rebarboru dobře opláchněte a zbavte vnější slupky a nakrájejte na plátky. Dejte do kastrůlku a spolu s citrónovou šťávou a medem lehce uvařte. Potřebujeme, aby rebarbora změkla. Po uvaření odstavte a nechte vychladnout. 

– Do stolního mixéru vložte omyté jahody zbavené stopky, žervé, kokosové mléko a uvařenou rebarboru. Všechno spolu rozmixujte do hladka. 

– Je lepší mít krém dostatečně dochucený, protože finální zmrzlina mrazem chutě lehce potlačí. Takže před mražením ochutnejte a klidně doslaďte nebo okyselte trošku víc podle vlastní chuti. 

– Hotový krém nalijte do formy, ve které ho necháte zamrznout. Zkontrolujte po 2 – 3 hodinách a zmrzlinu opět v mixéru rozmixujte a vložte zpět do mrazáku. Opakujte alespoň třikrát, aby finální zmrzlina nebyla tvrdá jako led, ale zachovala si krémovou konzistenci. 

DSC_7079 DSC_7090Pokud máte doma formu na nanuky, můžete je klidně použít a odpadne vám tak míchání zmrzliny. My to střídáme podle nálady, jednou tak, podruhé jinak. Ale tentokrát jsme si řekli, že nic se nám k létu nehodí více než domácí kopečková zmrzlina 🙂 Když si osvojíte recept na výrobu domácí zmrzliny, nic vám už nebrání v experimentování a zkoušení různých kombinací chutí. My víme jedno, na léto jsme pořádně připravení a v mrazáku vždy bude čekat nějaký ten kousek zmrzliny k osvěžení.

Krásné léto všem!

jmena-marika1