Grilovaný sýr halloumi s čočkovým salátem - Kitchen story

Grilovaný sýr halloumi s čočkovým salátem

Máme rádi velkou rozmanitost salátů, ať už jsou to saláty přílohové nebo jako hlavní jídla. Hlavně nezaberou tolik času na přípravu a člověk má i v náročném týdnu během chvíle na stole plnohodnotné jídlo. Dnes jsme se pustili do grilovaného sýru halloumi s čočkovým salátem a nemohl jsem si to vynachválit. Marika začala mnohem více používat do salátu luštěniny jako čočka nebo fazole. Stejně tak mezi naše oblíbené a často opakované saláty patří ten rajčatový s bílými fazolemi ( recept najdete zde ).

Grilovaný sýr Halloumi s čočkovým salátem

Ingredience

 

Porce: 2

Příprava:  15 minut

 

100 g sýru halloumi

300 g vařené zelené čočky

1 červená paprika

1 salátová okurka

2 lžíce sušených rajčat

2 hrsti mixu salátů

 

Na zálivku:

6 lžic olivového oleje

1 lžíce citrónové šťávy

1 lžička dijonské hořčice

1 lžička medu

sůl, pepř

 

Postup

 

  • Sýr halloumi nakrájejte na plátky cca 1 cm silné a opečte z obou stran na rozpáleném grilu.
  • Ingredience na zálivku dobře promíchejte a připravte si ji tak k dochucení salátu.
  • Červenou papriku zbavte semínek a stonku. Salátovou okurku můžete zbavit slupky, ale není nutné, jen dobře omyjte a spolu s paprikou a sušenými rajčaty nakrájejte na kostičky cca 5 x 5 mm velké. V míse smíchejte vařenou zelenou čočku, nakrájenou papriku, okurku a rajčata.
  • Mix čerstvého salátu dobře omyjte, zbavte přebytečné vody a zamíchejte k čočce.
  • Vše následně dochuťte připravenou zálivkou a dobře promíchejte, aby se dochutil každý kousek.
  • Podávejte čočkový salát spolu s grilovaným sýrem halloumi.

Grilovaný sýr Halloumi s čočkovým salátem

 

Jak je zřejmě patrné, grilování si jednoduše užíváme plnými doušky 🙂 Dokonce jsme na tom teď tak, že se spolu s bráchy jednou za čas pravidelně potkáváme a při té příležitosti si vymyslíme nějaké téma. Toho se následně držíme vaříme si pro sebe. A teď v létě tomu nemůže být jinak a grilování tam prostě muselo padnout 🙂

 

Není nad to užívat si dobrého jídla v dobré společnosti ne? Tak jak nás to naučil náš kamarád Lukáš s Gastrokroužkem. Rádi inspirujeme dále, aby lidé jídlo sdíleli, protože tak chutná nejlépe. A pokud chcete i vy vidět, jak to naše jedno velké sdílení probíhalo, určitě mrkněte na naši novou kuchařku Gastrokroužek – spojilo nás jídlo 🙂 Odkaz na knihu najdete zde.

 

Marika a Jirka