Grilovaná kuřecí prsa s tzatziky - Kitchen story

Grilovaná kuřecí prsa s tzatziky

Ani nevíte, jak jsme neskutečně vděční za byt, který jsme si v Praze pořídili. Je sice pravda, že jsme hledali vážně hodně dlouho, než jsme na něj narazili a prošli jsme neskutečné množství bytů, ale ta dlouhá cesta se vyplatila. Dnes máme krásný byt s velkou terasou, kterou využíváme každý den. Ať už k večeru po práci a nebo snídaně, pokaždé si to užíváme. A tak by byl hřích nevyužít ji k víkendovému grilování. Jedno byste měli vědět, pokud se griluje, jsem to většinou já, kdo se k němu hned na první dobrou hrne 🙂 Takže není divu, že i tentokrát jsem to byl právě já, kdo se pustil do grilování kuřecích prsou. A aby to nebyly jen kuřecí prsa, musela se k tomu udělat pořádná marináda. Bez toho by to přece nebylo ono, že? 🙂

Grilovaná kuřecí prsa s tzatziky
11
Porce: 2        Čas marionování: 1 hodina              Čas grilování: 20 – 30 minut
 
2 kuřecí prsa
4 brambory
sůl, pepř
 
Na zálivku:
šťáva z ½ limetky
3 lžičky medu
špetka sušeného chilli
4 lžíce olivového oleje
sůl, pepř
 
Tzatziki:
½  menší salátové okurky
100 g řeckého jogurtu
1 stroužek česneku
čerstvý kopr
sůl, pepř
 
2

– Ve zvláštní míse vytvořte zálivku, která by měla být sladkokyselá. Smíchejte vymačkanou šťávu z ½ limetky, 2 lžičky medu, špetku sušeného chilli, 2 lžíce olivového oleje a sůl, pepř.

– Kuřecí prsa očistěte a vložte do marinády. Takto dejte odležet do lednice alespoň na jednu hodinu.

– Brambory omyjte, osušte a i se slupkou dejte vařit na 10 minut. Pak vodu sceďte a vlažné brambory nakrájejte na měsíčky.

– Na rozpáleném grilu následně bramborové měsíčky i kuřecí prso ogrilujte. Během grilování použijte zálivku a kuřecí prso několikrát potřete.

– Než budou věci na grilu hotové, připravte tzatziki omáčku. Salátovou okurku dobře omyjte, přepulte a následně ji nakrájejte na opravdu drobné kostičky, které smícháte s řeckým jogurtem, přepasírovaným stroužkem česneku, na drobno nasekaným koprem a dochuťte solí a pepřem.

– Hotové kuřecí prso nakrájejte na plátky silné 5 – 10 mm a podávejte s grilovanými bramborami a tzatziky omáčkou.

TISKNOUT RECEPT

Grilovaná kuřecí prsa s tzatziky

Na domácím grilování zbožňujeme hlavně ty vlastní dipy, které si k masu připravujeme. Samozřejmě, prim musí vždy hrát výběr masa, ale dokonalým společníkem mu musí být skvělý dip. Pokud hledáte inspiraci, mrkněte na naše tři tipy, které jsme právě pro letní grilování vymysleli ( recepty najdete zde ). 

Teď už máte inspiraci na nějaké to netradiční grilování, tak už vám jen zbývá sehnat si kus masa a pozvat přátelé. A grilování může začít! Přeci jen ve společnosti blízkých chutná nejlépe 🙂

jmena-jirka1