Domácí limonáda z kiwi - Kitchen story

Domácí limonáda z kiwi

Každý den jsem navyklý vypít spousty neperlivé vody, nejlépe z kohoutku. Ty ochucené se přeci nedají vůbec pít. Takže čistá voda má u mě jednoznačné přednost. Ale od té doby, co mi začala Marika doma dělat ochucené domácí limonády, vždycky se po dlouhé cestě z práce těším, až přijdu domů a dostanu jednu super vychlazenou skleničku skvělé limonády.

DSC_0145-1024x680

ingredience

1 l perlivé vody
2 zralé kiwi
1 citrón
máta
cukrový sirup
led
 

DSC_0112-1024x680

DSC_0137-1024x680

Vykašli se tak na nějaké slazené vody ze supermarketu a raději si kup nějaké to čerstvé ovoce, ze kterého si můžeš doma udělat vynikající domácí limonádu. Těch variant, co se všechno dá vymyslet je strašná spousta, stačí jen trocha fantazie a odvahy pustit se do něčeho nového. Rozhodně si je oblíbí všichni hned po prvním doušku.

Dnešní variantou je limonáda z kiwi a máty. Budeš potřebovat dvě zralé kiwi, čím zralejší, tím lepší, kiwi tak bude krásně sladké a plné chuti. V mixéru ho rozmixuješ s hrstí máty a citrónovou šťávou. Jako doslazení používáme cukrový sirup od Maričiny maminky, ať už bezový nebo mátový, jeden je lepší jak druhý. Všechno se zalije perlivou vodou, která dodá limonádě na svěžesti. 

Přidej pár kostek ledu, plátek kiwi na ozdobu a můžeš s tím na stůl :) Na zdraví!

JIrka podpis