Cuketová polévka - Kitchen story

Cuketová polévka

Ti kteří nás sledují i na našem instagramu už vědí, že jsme minulý týden strávili na zasloužené dovolené. Opravdu jsme už potřebovali trochu vydechnout a nabrat nové síly. A rozhodně se nám to podařilo. Pokud nás, ale na instagramu nesledujete, odkaz máte právě zde, můžete tak nahlédnout do zákulisí blogu :) Cestou z dovolené zpátky domů jsme se zastavili ještě u rodičů ve Znojmě, kteří nás obdarovali úrodou ze své zahrady, mezi kterou byly i krásné mladé cuketky. A protože tady včera počasí zrovna nebylo nic moc, tak jsme si k večeři udělali cuketovou polévku s bylinkovými krutony a kozím sýrem. Byla tak skvělá, že se o ni s vámi musíme podělit!

Cuketová polévka

ingredience1

Čas přípravy: 20 minut      Porce: 4

Polévka:
1 lžíce másla
1 střední cibule
2 stroužky česneku
1/2 kg mladých cuketek
1-1,5 l zeleninového vývaru
čerstvý tymián
kozí sýr
sůl, pepř
 
Bylinkové krutony:
starší bageta
olivový olej
bazalkové pesto

Cuketová polévka

Cuketová polévka s krutony

Výstřižek

- Starší bagetu si nakrájejte na menší kostičky. Dejte do větší mísy, přidejte bazalkové pesto a zakápněte olivovým olejem. Dobře promíchejte a takto připravené nechte upéct v troubě do zlatova.

- V rozpáleném hrnci si na másle orestujte nakrájenou cibuli společně s česnekem. 

- Po chvíli přidejte nakrájenou cuketu na malé kousky a zarestujte. Cuketu neloupejte, jen ji dobře omyjte. Díky tomu bude mít polévka krásnou barvu. Zalijte vývarem a nechte 10 minut povařit.

- Nakonec přidejte čerstvý tymián a polévku rozmixujte v blenderu nebo tyčovým mixérem dohladka. Dochuťte solí, pepřem a můžete podávat.

- Cuketová polévka dokonale ladí s kozím sýrem a opečenými krutony s bazalkovým pestem.

Cuketová polévka s krutony a kozím sýrem

Často se setkáváme s názorem, že někdo nemá rád kozí sýry a proto je z receptů vynechává. V tomto případě by to byla opravdu velká škoda. Cuketovou polévku jsme si opravdu oblíbili a dostala se mezi naše stálice. Když jsme ji pro tentokrát vylepšili o krutony a sýr, dostala naprosto jiný rozměr a myjsme si ji o to více zamilovali. Určitě ji vyzkoušejte, budete se oblizovat. 

Marika-Podpis-300x214