Čokoládová pěna s avokádem a arašídovým máslem - Kitchen story

Čokoládová pěna s avokádem a arašídovým máslem

Pokaždé, když mě chce Jirka něčím potěšit, koupí mi květinu a nebo něco sladkého. Z toho prvního mám obrovskou radost, protože květiny zbožňuji, ale když mi donese čokoládu, nemůžu se udržet a hned se do ní pustím, navzdory vnitřním výčitkám. Tentokrát jsem se udržela a zkusila jsem si raději udělat čokoládový dezert, který by byl plný vitamínů a já jsem měla výmluvu pro své vnitřní já :)

DSC_0069

ingredience-300x176

1 1/2 zralého avokáda
banán
1/2 hrnečku kakaa
1 lžíce arašídového másla
2-3 lžíce medu
1/4 hrnečku mandlového mléka
lískové ořechy na ozdobu
 

Nejen, že se jedná o opravdu skvělý dezert, ale navíc je všechno strašně rychle hotové, neboť k jeho přípravě potřebuješ pouze mixér. Každý si ho může podle vlastních chutí a představ dochutit nebo lehce poupravit. Hlavní roli v tomto receptu hraje avokádo, které je bohaté na vitamíny a na "zdravé" tuky. Ale to že je avokádo dobré pro nás, neznamená, že je dobré pro naše domácí mazlíčky, takže pozor na to!

Nejdříve si oloupej avokádo. Doporučuji kupovat si raději černé avokádo, které je dostatečně zralé. Rozkroj ho v půli a odstraň pecku. Pokud máš tmavé avokádo, loupání ti půjde lépe, u zeleného to dá trošku práci. Přidej do mixéru, společně s banánem, medem, kakaem a arašídovým máslem. Někdo arašídové máslo miluje a jiný ho nenávidí, takže s ním opatrně, aby nepřebilo chuť avokáda. Vždycky je lepší přidávat postupně, protože ubírat už se ti nikdy nepodaří. Všechno společně dokonale rozmixuj a přidávej po troškách mandlového mléka. Tady můžeš použít i obyčejné a nebo i klidně kokosové, ani s jedním neuděláš chybu. Kolik máš mléka přidat, poznáš podle konzistence. Měla by ti vzniknou hladká pěna.

DSC_0100

Jakmile máš všechno dobře rozmixované a spojené dohromady, můžeš se pustit do servírování. Vychází to na 4 větší a nebo 6 menších skleniček. Nahoru ideálně posypat nasekanými ořechy, které dodají čokoládové pěně další texturu.

Jsem zvědavá, co na tenhle "zdravý" dezert budeš říkat :) Já jsem ho spořádala na posezení.

Ať chutná!!!

Marika-Podpis-300x214