BORŮVKOVO-OSTRUŽINOVÉ SMOOTHIE - Kitchen story

BORŮVKOVO-OSTRUŽINOVÉ SMOOTHIE

Už je to poměrně dávno, kdy jsme si na snídani dávali co nám první přišlo ráno pod ruku a nebo co jsme doma našli. Jestli vůbec, často se stávalo, že Jirka vyrazil do práce, aniž by ráno něco zakousl. A podobně je na tom spousta dalších lidí, především pokud mají hektické období, stejně jako máme právě teď my. Řekli jsme si, že musíme na chvíli zastavit, zvolnit a udělat si alespoň nějakou vitamínovou bombu, která nás nastartuje do nového dne. Proto jsme se vrátili opět k našemu oblíbenému smoothie. Pro  tentokrát je to varianta borůvek a ostružin.

Borůvkové smoothie

ingredience1

Porce: 2      Čas přípravy: 5 minut

1 hrnek borůvek
1 hrnek ostružin
1 hrnek mandlového mléka
1 lžíce mandlového másla
1 lžíce medu
1 lžíčka chia semínek
semínka vanilky nebo vanilkový extrakt
Borůvkové smoothie 

Výstřižek

- Všechny ingredience dejte do blendru a nechte rozmixovat dohladka.- Pokud by smoothie mělo hustou konzistenci přidejte o něco více mandlového mléka.

- Před podáváním ochutnejte a popřípadě doslaďte.

Borůvkové smoothie

Řekněte sami, není smoothie dokonalou rychlou snídaní, která vám nezabere na přípravu více než 5 minut? Navíc, nikde není přesně dané, jak by mělo smoothie vypadat a chutnat, takže člověk může do nekonečna vymýšlet různé varianty a kombinace ovoce, které má zrovna k dispozici. My jsme si to vážně oblíbili a nedáme na něj dopustit.

Co snídáte doma vy? Jste taky ten typ lidí, co si ráno dá maximálně kávu a okamžitě vyráží do práce a nebo připravujete snídani nejen pro sebe, ale třeba i pro celou svou rodinu? Co máte nejraději?

Marika-Podpis-300x214