Borůvková limonáda - Kitchen story

Borůvková limonáda

Nedávno jsme vám sem dávali recept na borůvkovou bábovku s ricottou, do které jsem se překvapivě pustil na vlastní pěst, i přestože bábovky jsou doménou především slečen a dam. Pokud chcete vidět, jak se povedla, článek najdete zde. A protože se borůvek nemůžeme nabažit, udělali jsme si i borůvkovou limonádu, která v dnešním parnu přijde vhod. 

Domácí borůvková limonáda

ingredience1

1 litr vody
1 hrnek lesních borůvek
60ml bezového sirupu
šťáva z jednoho citrónu
led
 čerstvé borůvky a květy růží na ozdobu
 

Výstřižek

- Borůvky dobře omyjte, zbavte je přebytečných nečistot a vyberte špatné kousky.

- Borůvky společně s asi jednou třetinou vodou, sirupem a šťávou z jednoho citrónu dejte do blenderu a dobře rozmixujte. Dolijte zbytkem vody, dobře promíchejte a podle potřeby ještě doslaďtě a dokyselte.

- Podávejte ve džbánu s kostkami ledu. Nakonec můžete dozdobit čerstvými borůvkami a okvětními lístky růží. 

Domácí borůvková limonáda

K přípravě limonády je mnohem lepší používat naše lesní borůvky, kterým se ty kupované kanadské nemůžou chuťově vůbec rovnat. Navíc člověk to může spojit s krásnou procházkou po lese. Když nám  ty houby ještě nerostou, můžeme se do lesa vydat alespoň na ty borůvky.

Co se týče slazení limonády my používáme náš domácí bezový sirup, který ji dostatečně osladí a navíc dodá vůni bezových květů. Jakmile máte rozmixováno, můžete si ji naplno vychutnat. Někdo může namítat, že v limonádě zůstaly kousky rozmixovaných borůvek, ale to přeci ničemu nevadí ne? :) Pokud ano, klidně limonádu nejdříve přeceďte přes sítko nebo plátýnko a až poté dejte do džbánu s kostkami ledu. A borůvková limonáda je na světě!

JIrka-podpis-300x223