Bezlepkové ovesné sušenky - Kitchen story

Bezlepkové ovesné sušenky

Znáte to sami, jste celý den v práci a pokud máte štěstí, stíháte se v klidu nasnídat a před obědem nebo odpoledne byste si ještě dali nějakou tu svačinku. Ne vždy se ale zadaří, protože zrovna nemáte nic s sebou. To je přesně můj případ. Když si něco den předem nenachystám, tak to ráno už nestíhám. Teda stíhal bych to, kdybych se probudil o půl hodinu dříve, ale komu by se chtělo, že? 🙂 Já mám ale velké štěstí, protože má drahá polovička na mě myslí kudy chodí a vždy se mi snaží něco malého na zub nachystat. Nedávno to byly sušenky s banánem (recept najdete zde) a pro tentokrát to jsou ovesné sušenky s ořechy a skořicí. Nádhera!

DSC_2396
1
30 sušenek               Čas přípravy: 15 minut               Doba pečení: 15 minut
 
180 g bezlepkových ovesných vloček 
150 g ořechů (vlašské ořechy, lískové ořechy, mandle)
120 g rýžové mouky ( Nutrifree )
1 lžička mleté skořice
špetka soli
2 lžíce třtinového cukru
1 kypřící prášek ( bez mouky a fosfátů )
200 g másla
1 lžička vanilkové esence
90 ml javorového sirupu 
 
2

– Troubu rozehřejte na  180 °C.

– Ořechy vložte do mixéru a na hrubo je rozmixujte.

– Máslo do rendlíku a na mírném plameni nechte rozpustit.

– Ve velké míse smíchejte všechny suché  ingredience ( kromě třtinového cukru )  dohromady a dobře promíchejte. Následně přidejte všechny mokré suroviny a znovu dobře promíchejte.

– Na plech dejte pečící papír a pomocí kulatého tvořítka a pěchovadla vytvořte přímo na pečícím papíře sušenky o průměru 6 cm a tloušťky 1 cm. Pokud nemáte pěchovadlo můžete těsto přitlačit v tvořítku například lžící.

– Vytvořené sušenky posypejte třtinovým cukrem a pečte při 180 °C  asi 15 minut.

Tisknout recept

DSC_2416Někdy se mi opravdu stává, že bych se do něčeho s velkou chutí zakousl, a tak si čas od času nechám nějakou tu dobrotu schovanou v přihrádce nebo ve dveřích auta pro strýčka příhodu. Samozřejmě na to hned druhý den zapomenu, že jsem si něco někam odložil a tak máte vidět ten rozzářený výraz ve tváři, když tam něco objevím 🙂 A když v autě zrovna nic není, najdu v pracovní tašce od Mariky schovaný papírový sáček právě třeba s ovesnými sušenkami. Přesně tomu se říká láska!

Na přípravu jsou tyhle sušenky vážně lehké a zvládne je každý. Udělejte si je doma a třeba je zkuste dát své drahé polovičce s sebou do práce. Uvidíte, kolik radosti dokáží tyhle “obyčejné” sušenky, vykouzlit 🙂

jmena-marika-jirka