Velikonoční plněná vejce - Kitchen story

Velikonoční plněná vejce

Přátelé, pokud vás trápí myšlenka, co zítra provedete s vykoledovanými vajíčky, tak pro vás mám řešení. Dnes se vrhneme na plněná vajíčka. Nejde o nic převratného, ale když se to povede vypadá a chutná to skvěle. Jirka vajíčka zbožňuje v jakémkoliv stavu, takže přípravu tohohle receptu si vážně užil :-). Tajně si myslím, že nejradši má ale stejně vajíčkový salát, protože při jeho konzumaci vždycky rád zavzpomíná na dětství. Pokud to máte stejně, recept na vajíčkový salát najdete zde, ale teď už zpátky k plněným vajíčkům.

Velikonoční plněná vejce

ingredience1

PORCE: 10 kusů  ČAS: 20 minut

 5 vajec
120 g žervé
2 ančovičky
1 lžíce citronové šťávy
1 lžíce olivového oleje
pažitka
sůl, pepř

 

Věřím, že spousta z vás už dělala plněná vajíčka, je to přeci jen lehká a rychlá varianta jak. Záleží však na každém, jak si je dochutí. Já jsem se zaměřila na jemnější chuť náplně, kterou můžete brát jako základní. Obměnit ji můžete přidáním uzeného lososa nebo třeba sušených rajčat.

Velikonoční plněná vejce

 Vajíčka si uvařte na tvrdo a poté po rozpůlení, vyloupněte žloutky do zvláštní misky. Přidejte všechny ostatní ingredience a za pomoci mixéru vytvořte hladkou pěnu. Tou pak za pomoci plnícího sáčku ozdobte půlky vajíček. Nezapomeňte na finální doladění něčím barevným, jako je třeba pažitka s ředkvičkou, ty barvy jsou jednoduše úžasné. Já jsem vše nakonec posypala drobnými semínky, ale krásně budou vypadat všechny druhy klíčků.

Máte nějaký svůj osvědčený recept, o který se s námi podělíte? Jen do toho, budeme moc rádi 🙂

Marika-Podpis-300x214