Vajíčkový salát - Kitchen story

Vajíčkový salát

Vzpomínám si, že jako dítě jsem vždycky miloval, když nám naše maminka udělala vajíčkový salát. K tomu kousek rohlíku a byl jsem naprosto šťastný a spokojený. Ani nevím, jestli jsem si uvědomoval dokonalost tohoto jídla, ale s určitostí dnes můžu říct, že když jsme si ho po velmi dlouhé době udělali, vrátil jsem se zpátky do toho bezstarostného dětství. A užil jsem si to teda pořádně, dlouho nám v lednici nezůstal.

DSC_0093

ingredience

8 vajec
100 g majonézy
2 lžíce bílého jogurtu
1 lžička dijonské hořčice
½ červené cibule
4 nakládané okurky
čerstvý kopr
pár kapek citronové šťávy
sůl, pepř

DSC_0069

 Už je to několik dní zpátky, co jsme si vajíčkový salát udělali a jenom psaní o něm mi zase hrne sliny do pusy. Nejspíš si ho budu muset zase brzy udělat, toho se prostě nedá přejíst. Hlavně když je dělaný s láskou, vlastně tak jako všechno co děláme, je salát prostě bezchybný.

Začni nejdříve s vajíčky a dej si je vařit. Potřebuješ vajíčka natvrdo, takže čas není potřeba nijak zvlášť sledovat. Uvařená vajíčka si pak oloupej a nakrájej na kostičky, společně s cibulkou a nakládanou okurkou. Všechno společně promíchej s ostatními ingrediencemi. Je super, že člověk u tohoto receptu nemusí moc přemýšlet a tak můžou vypomoct i mladší členové rodiny. Věřím, že si vajíčkový salát zamilují stejně rychle jako kdysi já. Důležité je jen věnovat dostatečný čas při dochucování salátu. Nemusíš sahat po ničem speciálním, vystačíš si se solí, pepřem a citrónovou šťávou. Velkou roli v salátu taky udělají bylinky. Použili jsme kopr, který se k vajíčku prostě hodí. Tady ti poradím malý tip. Každý ví, že vajíčka dost nadýmají a člověku pak v žaludku doslova bublá. Přidej tak do salátu saturejku, na nadýmání je naprosto skvělá a člověk se pak nemusí trápit a mít celý den zatnuté půlky 🙂

DSC_0112

Výstřižek

 K dokonalosti už zbývá jen čerstvé pečivo a skvělá svačinka nebo snídaně je na světě. Rozhodně si na ní pochutnají všichni členové rodiny.

Dobrou chuť!

JIrka podpis