Tuňáková pomazánka - Kitchen story

Tuňáková pomazánka

Máme velké štěstí, že máme kolem sebe skvělý okruh přátel, se kterými se pokaždé cítíme naprosto skvěle. Je sice pravda, že bychom se mohli potkávat častěji, ale zas o to více jsme si vzácní. Nedávno jsme se opět potkali a stálo to opět za to. Společně si navzájem vaříme a připravujeme nějaké ty chuťovky, po kterých se vždy jen zapráší. Ale proč o tom všem vlastně píšeme? Naše drahá Markét z Kitchnette ten den připravila skvělou tuňákovou pomazánku a my jsme se vrátili zpátky do dětství, kdy ji nám a určitě i spoustě ostatním z vás, připravovaly naše maminky nebo babičky. A tak jsme si řekli, že se o to s vámi musíme jednoduše podělit a tady je naše verze 🙂

DSC_9610
11
Příprava: 10 minut       Porce: 4
 
1 šalotka
2 nakládané okurky
2 plátky ančovičky
150 g tuňáka v olivovém oleji
2 Gervais original
pár kapek citrónové šťávy
3 snítky tymiánu
2 snítky majoránky
sůl, pepř
chleba
 
Na zdobení:
kapary
čerstvá rajčata
 
DSC_9644 
2

– Šalotku nakrájejte na drobno a lehce prosolte, aby změkla a pustila šťávu, čímž se ještě více zjemní. Okurky a ančovičky nakrájejte na malé kostičky a spolu s cibulí dejte do mísy.

– Ančovičky používejte kvalitní a stejně tak i tuňáka. Těch pár korun navíc se vám vrátí v dokonalé chuti. Olej z tuňáka slijte a přidejte do mísy spolu s žervé.

– K dochucení použijte citrónovou šťávu, čerstvý tymián a majoránku zbavených stonků, sůl a pepř.

– Pomazánku namažte na plátky chleba a k finálnímu zdobení použijte čerstvé bylinky, rajčata a kapary.

TISKNOUT RECEPT

 DSC_9616Když nad tím tak přemýšlíme, jako dětem ( někdy i teď v dospělosti ) nám opravdu stačilo málo ke štěstí. V podstatě všechna naše oblíbená jídla z dětství jsou strašně jednoduchá a rychlá, stejně jako dnešní recept. Pravda, je trochu upravený a asi bychom své babičce museli chvíli vysvětlovat co jsou to kapary, ale i tak jsme si jistí, že by jí to chutnalo a byla na nás pyšná. 

Tak si svou dnešní porci dětství užijte a třeba naservírujte i svým dětem, které to taky rozhodně ocení 🙂

jmena-marika-jirka1