Ovesné sušenky s banánem - Kitchen story

Ovesné sušenky s banánem

Ráda vymýšlím sušenky, které můžou být vždycky po ruce a navíc je to věc, kterou si můžu já nebo Jirka sbalit do práce. Tentokrát jsem se pustila do ovesných sušenek, které jsou podle mě nejjednodušší na světě. Není v nich žádný přidaný cukr a základem pro ně jsou v podstatě jen dvě ingredience a zbytek se dá obměňovat podle chutě a nebo spíše podle toho, co je doma k dispozici 🙂

DSC_1297
1
cca 12 sušenek         Čas přípravy: 20 minut
 
Základ:
2 větší zralé banány 
1 hrnek ovesných vloček ( nebo pohankových vloček )
 
Volitelné:
vlašské ořechy
hrozinky
1/2 lžičky vanilkového extraktu
mletá skořice
 
DSC_1317

DSC_1343

2

– Základem sušenek jsou banány a ovesné vločky. Zralé banány si rozmixujte na kašičku a k nim přidáte ovesné vločky. To znamená, pokud je chcete mít opravdu jednoduché, smícháte pouze tyto dvě ingredience. 

– Je možné si je samozřejmě vylepšit a to nasekanými vlašskými ořechy, rozinkami a vanilkovým extraktem. Vždy se držte přibližného poměru, že suchých ingrediencí by celkově mělo být vždy do plného hrnku. To znamená, že ovesných vloček usypte a přidejte zbylé suché ingredience.

– Rozmixované banány s vanilkovým extraktem a mletou skořicí smíchejte se suchými ingrediencemi a dobře promíchejte. Pokud by vám směs připadala málo sladká, můžete přidat agávový sirup nebo med. 

– Sušenky o velikosti cca 5 cm v průměru tvořte na plech vyložený pečícím papírem a následně pečte zhruba 15 minut na 160°C.

DSC_1311

Tento recept jsem si vážně oblíbila, nejen proto, že je to jeden z nejjednodušších a nejrychlejších receptů na domácí sušenky vůbec, ale jejich výsledná podoba se dá měnit během mrknutí oka. V receptu jsem použila kombinaci rozinek a vlašských ořechů, ale vy samozřejmě použijte ingredience, které máte rádi. Druhou variantou kterou jsem zkoušela jsou mandlové plátky, s lžící kakaa a s hořkou čokoládou, kterou jsem nasekala na menší kousky. Takže menší tip pro milovníky čokolády.

Musím uznat, že thle sušenky jsou inspirativní v tom, že vás to nutí neustále vymýšlet nové a nové příchutě. Při příštím pečení určitě vyzkouším kokosovou variantu. Určitě nám dejte vědět s čím byste základ zkombinovali vy. Stejně jako vy i my neustále hledáme další a další inspiraci.

Za každý další nápad vám moc děkujeme 🙂

jmena-marika