Chřestový salát se zálivkou z vinného octa - Kitchen story

Chřestový salát se zálivkou z vinného octa

Nevím jak vy, ale my si jarní počasí užíváme plnými doušky. Venku je krásně, slunce svítí a teploty se šplhají nahoru. Naprosto ideální čas pustit se do dokonale barevných salátů a nejde začít ničím jiným než zeleným chřestem, jehož sezóna právě začíná. Je to náš první a určitě né poslední recept s tímhle krasavcem. 

Chřestový salát se zálivkou z vinného octa

ingredience1

Počet porcí: 2  Čas: 15 minut

Salát:
8ks zeleného chřestu
2 mkrve
svazek ředkviček
pažitka
kozí sýr
lískové oříšky
 
Zálivka:
2 lžíce vinného octa
6 lžic olivového oleje
1 lžička medu
sůl, pepř
 

Příprava salátu nezabere téměř žádný čas a je tak ideální pro jakoukoliv příležitost. Přeci jen, 15 minut času si určitě najde každý. Ti, kteří neholdují kozímu sýru, ho mohou nahradit třeba vařeným vajíčkem, to se k chřestu také skvěle hodí.

Chřestový salát se zálivkou z vinného octa

Mrkve, společně s ředkvičkami si nakrájej na tenké proužky a na chřest můžete použít klasickou škrabku na brambory. Díky tomu bude váš salát vypadat nevšedně a zábavně. Barvy v misce krásně hrají a nezbývá nic jiného než ho ochutit. Proto je potřeba udělat si zálivku. Na 1 díl octa přijdou 3 díly olivového oleje. Já raději používám vinný ocet, který není tak výrazný oproti tomu našemu českému. Následně přidám lžičku medu a nemůže chybět ani sůl a pepř. 

Všechno promíchej, aby se zálivka dostala ke každému kousku a jako třešničku na dortu přidej kozí sýr s lískovými oříšky a nasekanou pažitkou. Oříšky můžete opražit, tím jejich chuť zvýrazníte. 

A co vy, už jste se letos pustili do zeleného chřestu?

Marika-Podpis-300x214