Beton bitter - Kitchen story

Beton bitter

Je to pár dní zpátky, co jsme s Marikou přijali pozvání na skleničku do pražského Hemingway baru. Jsem klasický zastánce whisky, takže ve většině případů, když jdu někam ven, sáhnu po whisky v drinku nebo jednoduše samotné bez ledu. Tentokrát jsem byl otevřený novým chutím a nechal si doporučit pár věcí z Becherovky. Na konci večera jsme odcházeli, plně uspokojení skvělou společností a s vědomím, že i z tak tradičního českého likéru, se dají namíchat stylové drinky. 

Bez názvu 2

ingredience

40ml Becherovky
100ml toniku
střik KV14
mix citrusů
led
 

Výstřižek1

Do toho večera jsem neměl nejmenší ponětí, že se z ní dají připravit, tak svěží a moderní drinky a o recept na jeden z nich se chci podělit. Jde o takový update jednoho z nejvíce známého drinku z tohoto bylinného likéru, na který budeš potřebovat vychytávku v podobě KV14. I když málokdo o tomto aperitivu s výraznou hořkou chutí slyšel, tak se nemusíš bát, protože je k sehnání v každém větším supermarketu. Takže teď už jen zbývá nakoupit všechny potřebné suroviny a umíchat si Beton Bitter doma. 

Výstřižek2

Na tento drink je potřeba mít Becherovku pořádně vychlazenou, tak šup s ní do mrazáku, ať je připravená a vždy po ruce. Do skleničky na víno si dej plátky citrusů. My jsme použili citrón, grep, pomeranč i limetku, které dodají drinku svěžest. Přidej 40ml Becherovky, 100ml toniku a hrst ledu. Tím ti vznikne klasický Beton, ale přidáním KV14, mého nového kamaráda , ti vznikne Beton Bitter. Lehce nahořklý, svěží drink, který se dá pít celý večer. 

Pokud máš nějaký tip na originální drink z Becherovky, dej určitě vědět. Kdo ví, třeba se taky objeví na blogu 🙂

Tak na zdraví !!!

J+M podpis