Zázvorové perníčky - Kitchen story

Zázvorové perníčky

Vánoce se nám blíží mílovými kroky, aniž by jsme si to uvědomovali. Venku to na to vůbec nevypadá, ale myslím, že pečením perníčků si člověk vytvoří tu správnou vánoční atmosféru. Zázvorové perníčky jsme vytvořili pro parádní dětský časopis Raketa, který je plný poznávání, vystřihování, kreslení, vaření a spoustu dalšího pro děti od 5 do 10 let. Pokud potřebujete inspiraci na dárek, tak se na tenhle kousek mrkněte, protože stojí za to! A na tyhle perníčky se klidně vrhněte se svými ratolestmi, určitě to bude zábava. 

DSC_0228

1

Čas přípravy:  45 minut

1/2 hrnku změklého másla
3/4 hrnku třtinového cukru
1/4 hrnku medu
1 vejce
3 lžíce vody
1 hrnek pohankové mouky
1 a 1/2 hrnku hladké mouky
2 lžičky strouhaného zázvoru
1 lžička sody
1/2 lžičky soli
1/2 lžičky mleté skořice
1/2 lžičky muškátového oříšku
3 ks drcených semínek kardamonu
 
Poleva:
1 bílek
1 hrnek moučkového cukru
 
DSC_0170

2

– Troubu si předehřejte na 180°C

– V míse si za pomoci ručního mixéru dobře prošlehejte změklé máslo s cukrem. Následně postupně přidejte med a celé vejce. Všechno spolu dobře promíchejte.

– V druhé míse si smíchejte hladkou a pohankovou mouku, sůl a všechno ostatní koření. Takže k mouce přijde strouhaný čerstvý zázvor, soda, sůl, mletá skořice, nastrouhaný muškátový oříšek a drcený kardamon. Můžete použít perníkové koření, ale není nad to, když si ho umícháme sami. 

– Mísu se suchými ingrediencemi, tedy směs mouky a koření, postupně za stálého míchání přidáme do první mísy k vyšlehanému máslu. Přidejte ještě 3 lžíce vody a všechno dobře promíchejte. Mělo by vzniknout mírně lepkavé hladké těsto. Podle potřeby můžete přidat ještě trošku mouky (v případě, že je těsto moc lepkavé) a nebo lžíci vody (v případě, že je těsto naopak moc suché).

– Hotové těsto zabalte do potravinářské fólie a nechte v lednici odležet alespoň 20 minut.

– Vychladlé těsto si na pomoučněném vále rozválejte na cca 0,5 cm tlustý plát a pomocí vykrajovátek vykrojíme tvary. Ty pak přendejte na plech vyložený pečícím papírem a nechte péct přibližně 10-12 minut, aby zezlátly. Po vyndání z trouby je nechte zchladnout na mřížce. 

– Pro vytvoření polevy je potřeba za pomoci mixéru smíchat 1 bílek s hrnkem moučkového cukru. Plnícím sáčkem pak můžete polevou perníčky zdobit podle vlastních představ.

Screenshot001Milujeme vůni čerstvě upečených perníčků, které nás vždy naladí na tu předvánoční pohodu. Tentokrát jsme si udělali perníčky rovnou ze dvou dávek těsta, protože jsme různě podarovali rodinu nebo známé. Člověk si na nich nejen pochutná, ale může pustit uzdu fantazii při zdobení perníčků. Nám to zas tak moc nešlo, ale věřím, že vy nebo vaše děti na tom budete určitě lépe 🙂

Je něco jiného čím se na 100% naladíte do předvánoční nálady?

jmena-marika