Farmářské trhy - Kitchen story

Farmářské trhy

Minulý týden se nám po dlouhé době poštěstilo a my jsme konečně vyrazili na farmářské trhy. Počasí k tomu krásně přispělo a bylo opravdu nádherně, tak jsme vydali na Jiřího z Poděbrad. Tak dlouho jsme přečkávali zimu a to smutné počasí, že nás tahle návštěva jarních trhů totálně nabila energií. Stánky překypovaly barvami čerstvé zeleniny, bylinek a rostlinek všeho druhu, že jsme nevěděli kam se dřív podívat a co koupit.

DSC_0217

DSC_0236

DSC_0129

DSC_0148

DSC_0234

Je vtipné, že hned při vstupu jsme se s Marikou rozdělili a každý jsme se vrhli k těm svým oblíbeným věcem. Marika jako pravá zástupkyně ženského rodu, neomylně zamířila směrem k rozkvetlým stánkům a už si vybírala, která květina se jí bude nejlépe hodit do bytu. Samozřejmě, to co my chlapi přehlížíme a bereme jako naprostou zbytečnost, ony považují za jednu z nejdůležitějších věcí, bez kterých by trhy nemohly opustit. Já bych prostě vzal první, kterou bych uviděl 🙂

Proto jsme raději zamířil ke stánkům s bylinkami a masem. Samozřejmě hned po tom, co jsem si objednal pořádný burger. Bez toho zase já nepovažuji návštěvu trhů za úplnou.

DSC_0212

DSC_0221

DSC_0191

DSC_0130

DSC_0183

DSC_0199

Plnými doušky jsme nasávali atmosféru a užívali si ten krásný den. Odcházeli jsme s úsměvy na tvářích a plnými taškami. No řekněte sami, dokázali by jste tomu všemu odolat?

DSC_0152

DSC_0140

DSC_0170

DSC_0137

DSC_0146

Bez farmářských trhů si Prahu neumíme představit a jejich návštěva patří k našim rituálům, když máme volný víkend. Člověk se tady potká s lidmi, kteří svému produktu opravdu rozumí a věří mu. Díky tomu je jejich přístup k zákazníkovi úplně jiný. Přátelštější, usměvavější a ochotní poradit, jak jen to jde. Jsme rádi, že jsme eliminovali nákupy ve velkých obchodních řetězcích na to nejnutnější a raději si nakoupíme u lokálních dodavatelů.

A jak to máte vy? Nakupujete rádi na trzích a kam chodíte nejraději?

Třeba se tam příště potkáme 🙂

Výstřižek