Snídaně do postele - Kitchen story

Snídaně do postele

Víkend je tady, počasí nic moc, tak si ho zkus trochu zpříjemnit, jak jsme si ho dnes zpříjemnili my. Moc se nám nechtělo z postele, a tak jsme se rychle vrhli do kuchyně a udělali si snídani. Všechno pak poodnášeli do postele a zůstali tam až do oběda.

DSC_0021Ingredience na lívance:

3 vejce
400 ml mléka
2 lžíce třtinového cukru
špetka soli
250g hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
olej na smažení
marmeláda

Nákupní seznam

DSC_00233Já si neumím představit pořádnou snídani bez lívanců. Přes týden není pořádně čas si je udělat a víkendové ráno je pro to jako stvořené. Jasně, naprosto ideální by bylo udělat si kompletně celou anglickou snídani, ale přece jenom ta je dosti "výživná" 🙂 Tu si schovávám pro dny, kdy budeme opět někoho hostit, stejně tak tomu bylo naposledy s vejcem Benedikt. Dnes to bylo spíše takové odlehčené. Ovoce, vajíčka na hniličko, toustový chleba a vynikající lívance. Někdo je má rád s marmeládou a šlehačkou. Já si naprosto vystačím se zakysanou smetanou a javorovým sirupem .... hmmm lahoda!

DSC_0029Babička dělala lívance z kynutého těsta. Klasicky s mlékem a droždím. Ale komu by se ráno chtělo dělat těsto a ještě čekat než mu vykyne, co? Dneska jsem trošku švindloval a použil kypřící prášek do pečiva. Smíchej všechno dohromady, vznikne ti husté těsto. Šťastlivec může použít lívanečník, bohužel my ho nevlastníme. Není ale problém, udělat lívance přímo na obyčejné pánvi. Těsto je hutné, takže se jen tak nerozteče. Než se ti lívance postupně udělají, připrav si zbylé věci na snídani. Na co máš zrovna chuť. Hned budeš mít super start do nového dne.

Nebuď lenoch a vstaň o chvíli dřív. Když připravíš snídani své drahé polovičce, určitě to náležitě ocení.

JIrka podpis