Muffiny z ovesných vloček a hrušky - Kitchen story

Muffiny z ovesných vloček a hrušky

V průběhu týdne poměrně dost často dostáváme chuť na něco sladkého. A protože jsme omezili klasické cukrovinky a cukry jako takové, musela jsem se porozhlédnout po nějaké náhradě. Vyzkoušeli jsme muffiny z ovesných vloček s hruškou a kořením. Každý si je zamiluje a navíc budou určitě chutnat i dětem. 

Mini muffiny z ovesných vloček a hrušky

ingredience1

POČET KUSŮ: 24   ČAS PŘÍPRAVY: 10 minut  ČAS PEČENÍ: 25 - 35 minut

2 hrnky ovesných vloček 
2 hrnky mandlového mléka
1 velká nebo 2 menší hrušky
4-5 lžic medu ( sirupu z agáve nebo javorového sirupu )
1 vejce
3 lžíce semínek a nasekaných oříšků
1 1/2 lžičky mleté skořice
1/2 lžičky mletého kardamonu
1/2 lžičky mletého zázvoru
1/2 lžičky mletého hřebíčku
1 lžička kypřícího prášku
1 lžička vanilkového extraktu
 

Možná se někdo z vás vyděsí počtem kusů, kolik jsme toho z našeho těsta udělali, ale máme formu na mini muffiny. Pokud nevlastníte takovou formu, nic si z toho nedělejte, prostě použijete co máte k dispozici. Na velikosti přece nezáleží :) 

Troubu si před začátkem práce rozehřej na 180°C, než si uděláš těsto, bude ideální k pečení. Stejně jako u většiny pečených věcí, i v tomto případě platí, že se zvlášť smíchají nejdříve suché ingredience a bokem všechny ingredience tekuté. K tekuté části těsta nezapomeň přidat i vajíčko, které společně s ostatním dobře promíchej.  Všechno nalij do ovesných vloček a vytvoř těsto. Teď je na řadě hruška, kterou můžeš zbavit slupky a nebo také nemusíš, záleží na každém, nakonec ji nakrájej na drobné kousky a přidej k těstu. Ještě jednou se do toho pusť, ať je vše rovnoměrně promíchané.

Mini muffiny z ovesných vloček a hrušky

Formu na pečení si vymaž máslem nebo olejem a můžeš je naplnit vzniklým těstem. Tady je lepší formičky zaplnit až nad okraj. Sice vyskočí, ale ne moc jako u klasických muffinů. Dej je péct alespoň na 25 minut. Záleží na tom, jak velké jste si muffiny vytvořili. Měli by být lehce zlatavé a uvnitř upečené. 

Koření, které jsme v tomto receptu použili nádherně provoní celý byt. Tuhle vůni jsem si oblíbila. Prostupuje naprosto vším, je to taková ta neodolatelná vůně, ze které se vám hned začnou sbíhat sliny. Na ozdobu můžete stejně jako my použít kousek čerstvého rozmarýnu, který vaše chuťové pohárky dostane do sedmého nebe!

Dobrou chuť...

Marika-Podpis-300x214