Jirka má narozeniny, aneb můj první upečený dort!!! - Kitchen story

Jirka má narozeniny, aneb můj první upečený dort!!!

Dnešek se u nás doma ponese ve znamení oslav. Jirka má dnes narozeniny a tak jsem ho chtěla potěšit vlastnoručně upečeným dortem. Nejdřív jsem z toho měla menší obavy, protože moje pekařské dovednosti nejsou moc velké., ale nakonec jsem se do toho s nadšením pustila. Toto jen dokazuje, že si na tento narozeninový dort může troufnout opravdu každý.

output_UZfgfe

 Chtěla jsem vytvořit dort, který bude v něčem originální a na každém kousku bude vidět moje snaha potěšit. Protože už Jirka není nejmladší a spotřeba svíček by byla veliká, snažila jsem se přijít na méně nákladnou ozdobu dortu. Velký dík, proto patří naší kamarádce grafičce, Rádi, která vytvořila úžasné ilustrace, které jsem tak mohla použít při dozdobení. 

Pro lepší přehlednost jsem postup napsala v bodech, tak doufám, že vše pro tebe bude jasné a přehledné. Navíc, seznam ingrediencí je poměrně dlouhý, tak vše najdeš v Nákupním seznamu 🙂

Nákupní seznam

DSC_0002

DSC_0035

DSC_0062

DSC_0099Teď už jen zbývá popřát oslavenci…..Všechno nejlepší Jiříku! Přeju Ti mnoho inspirace při vaření, hodně trpělivosti při focení a spoustu nekončícího elánu při dalším kulinářském snažení.

S láskou tvoje

Marika Podpis