Salát z mladého mangoldu, ředkviček a uzeného lososa - Kitchen story

Salát z mladého mangoldu, ředkviček a uzeného lososa

O víkendu jsme si zaskočili nakoupit na farmářské trhy, kde bylo na výběr spoustu krásné jarní zeleniny a bylinek. Chtěli jsme si dát o víkendu něco lehčího a když jsme tam narazili na nádherný mladý mangold, který jen hýřil barvami, nemohli jsme ho tam nechat. A tak vlastně vznikl nápad udělat si právě tenhle salát. 

Salát z mladého mangoldu, ředkviček a uzeného lososa

ingredience1

Porce: 2   Čas přípravy: 10 minut

Salát
100g uzeného lososa
150g mladého mangoldu ( můžete nahradit špenátem )
1 fenykl
svazek ředkviček
1/2 salátové okurky
2 lžíce slunečnicových semínek
 
Zálivka
6 lžic olivového olej
1 lžíce hrubozrné hořčice
1 lžička medu
šťáva z 1 citrónu
sůl, pepř
 

Letní salát, mladý mangold, ředkvičky a uzený losos

Výstřižek

-  Do větší mísy si natrhejte mladý mangold na menší kousky. Je lepší použít větší mísu, ve které se vám bude salát lépe míchat při dochucování. Dále nakrájejte ředkvičky, společně se salátovou okurkou na tenká kolečka a fenykl na vetší tenké plátky. Nic nevyhazujte a nať z fenyklu si schovejte k servírování, vypadá na talíři opravdu moc pěkně. 

- Zálivku si vytvořte smícháním všech ingediencí v misce. Můžete také použít i menší zavařovací skleničku, ve které pak zálivku dokonale protřepete, aby se všechno spojilo pěkně dohromady. Pokud vám pak nějaká zálivka zbyde, můžete ji ve skleničce klidně schovat do ledničky a použít někdy příště. 

- Zálivkou pak dochutíte salát v míse, který je potřeba dobře promíchat, aby se zálivka dostala ke každému kousku. Pokud je potřeba použijte ještě trošku soli a pepře.

- Servírujte do hlubokých talířů. Přidejte slunečnicová semínka, nať z fenyklu a plátky uzeného lososa. Nakonec můžete salát lehce zakápnout olivovým olejem. 

Letní salát, mladý mangold, ředkvičky a uzený losos

Někomu může mangold připadat trošku tužší konzistence než klasické salátové listy, ale když použijete jen mladé lístky věřte, že si pochutnáte. Nejen že skvěle vypadá, ale taky je plný vitamínů. Pokud u vás není mangold dobře k sehnání, můžete ho lehce nahradit třeba špenátem, který si určitě hodně z vás pěstuje na svých zahrádkách.

Jestli máte nějaké tipy i pro nás, čím si obohatit jídelníček, podělte se s námi! Opravdu to oceníme, přeci jen dobrá rada nad zlato 🙂

Marika-Podpis-300x214